Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Gospodarka

 • 20 osób znajdzie pracę w Lidlu 17x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Sklep sieci Lidl w Kartuzach przy ul. 3 maja już stoi, ale data jego otwarcia nie jest jeszcze znana. Jak informuje Monika Kunicka-Kummerow z sekretariatu Zarządu Lidl Polska Sklepy Spożywcze, termin otwarcia sklepu uzależniony jest od zakończenia remontu ul. 3 maja.

 • Bo piękno jest w nas! 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

 • Najnowsze technologie z Żukowa 1x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Co najmniej 10 nowych miejsc pracy, głównie dla monterów konstrukcji stalowych, czeka już teraz w żukowskiej firmie ZEI. Przedsiębiorstwo przez lata zajmowało się produkcją głównie maszyn rolniczych, ale w ostatnim czasie, dzięki pozyskanemu inwestorowi z Niemiec, firma zajęła się wytwarzaniem podzespołów do elektrowni wiatrowych.

 • REKLAMA

   Reklama Bat
 • "Złota Lokalizacja Biznesu" w Żukowie 2x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Gmina Żukowo została wyróżniona tytułem „Złota Lokalizacja Biznesu” przyznawanym samorządom, które trzy razy z rzędu uzyskały tytuł „Gmina Fair Play” i w tym czasie spełniały wymagania programu.

 • Kryzys dotknął budżetu powiatu 5x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  O 2 mln zł w pierwszym półroczu spadły wpływy do budżetu powiatu kartuskiego. To znacząca kwota dla budżetu samorządu, ale jak zapewniają władze powiatu, nie spowoduje ograniczenia zaplanowanych inwestycji.

 • 24,5 mln zł z UE zasiliło powiat kartuski 15x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 24,5 mln zł ze środków unijnych zasiliło budżet powiatu kartuskiego – tak wynika z zestawienia przygotowanego przez kartuskie starostwo. Spora część środków pozyskana została na tzw. projekty miękkie, związane głównie z edukacją i rynkiem pracy, ale większość pieniędzy została wykorzystana na projekty infrastrukturalne.

 • Turystyczne ożywienie na Kaszubach 17x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Kaszubi, trudniący się turystyką, kryzys znają tylko z telewizji. – W tym roku ruch turystyczny był znacznie większy niż w roku ubiegłym – mówi Daniel Czapiewski, właściciel Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. – Liczba odwiedzających nas obcokrajowców się nie zmieniła, ale za to było więcej Polaków. Większy ruch turystyczny zauważyła również Emilia Radomska

 • Przedsiębiorca: Urzędnicy blokują inwestycję wartości 1,5 mln zł 26x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Samorząd przyjazny inwestorowi to mit – tak wynika z opowieści Andrzeja Drywy, przedsiębiorcy z Sierakowic. Chce on zainwestować 1,5 mln zł w działalność agroturystyczną. Ale, jak mówi, urzędnicy kartuskiego starostwa od ponad dwóch lat skutecznie mu to uniemożliwiają. – To jest jakaś paranoja. Zastanawiam się, czy wystąpić o odszkodowanie z tytułu strat, które już poniosłem &

 • Bezpłatne badania słuchu w Kartuzach 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Na całym świecie około 500 milionów ludzi cierpi z powodu uszkodzenia słuchu. Co piąta osoba pomiędzy 65 a 74 rokiem życia ma znaczne uszkodzenie słuchu. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze, od 10 lat zapewniamy osobom niedosłyszącym najodpowiedniejszą pomoc w powrocie do naturalnego świata dźwięków.

 • Podkartuska Kania Lodge wśród najlepszych na świecie 39x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Pensjonat Kania Lodge w Sytnej Górze (gm. Kartuzy), zdobył prestiżową nagrodę Award Excellence 2009 przyznawaną przez nowojorski Wine Spectator, największy na świecie magazyn winiarski. Wyróżnienie przyznano tylko dwóm restauracjom w Polsce.

 • We wrześniu przybędzie bezrobotnych 4x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Bezrobocie w powiecie kartuskim znów wzrosło. Na szczęście nieznacznie i wciąż jest najniższe w woj. pomorskim wśród powiatów ziemskich. Jak mówi Jan Geras, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach, sytuacja jest w miarę stabilna, ponieważ od kilku miesięcy liczba osób bez pracy utrzymuje się na stałym poziomie.

 • Dofinasują zakup kolektorów słonecznych 24x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Wbrew pozorom także na Kaszubach można pozyskiwać energię dzięki kolektorom słonecznym. W tej chwili istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na zakup tych urządzeń, sięgającego nawet 50 proc. Wystarczy złożyć wniosek do firmy MPM Projekt z Gorzowa. Informacje na ten temat można uzyskać także w kartuskim Urzędzie Gminy.

 • Żukowo. 10 mln zł na kanalizację deszczową 10x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Gmina Żukowo uzyskała dofinansowanie w wysokości 10 mln zł na budowę systemu kanalizacji deszczowej w północnej części miasta. Całkowita wartość tej inwestycji przekracza 13 mln zł. Wybudowane zostaną 3,32 km sieci kanalizacji deszczowej, co powinno rozwiązać problem podtapiania ulic i domów w części Żukowa.

 • Kto schował plan centrum Kartuz? 67x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Gmina Kartuzy straciła co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz możliwość wykorzystania planu uwzględniającego m.in. połączenie ulic Kolejowej i Kościuszki. – Dlaczego jako radni w 2005 roku nie dostaliśmy do uchwalenia gotowego już planu zagospodarowania przestrzennego? Co się z nim stało? – pyta radny Mariusz Kasprzak.

 • Młode węgorze popłynęły 10x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Jan i Maciej Czapiewscy, właściciele Firmy Radbur wpuścili dziś do jezior należących do tzw. Kółka Raduńskiego sześć tysięcy młodych węgorzy. – Jeziora zarybiamy od trzynastu lat – mówi Jan Czapiewski, – więc wędkarze chętnie wypływają na nasze wody. Ale na wpuszczone dziś węgorze trzeba będzie poczekać około 10 lat.

 • Nowy market w Kartuzach 19x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Już od środy rana chętni mogą zrobić zakupy w nowym Markecie Maroko przy ul. Mściwoja II w Kartuzach. Dla pierwszych klientów właściciele sklepu przygotowali upominki.

 • Soczewki kontaktowe ułatwią ci życie! 0x

  Autor: Iza Landowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Soczewki kontaktowe są tak samo dobrym, nawet z wielu względów lepszym sposobem korygowania wad wzroku niż okulary. Technologia ich wytwarzania jest coraz lepsza, obecnie są wykonane z materiałów przyjaznych dla oka o wysokiej przepuszczalności tlenu i wysokim uwodnieniu. Soczewki kontaktowe to miękkie, ultra cienkie soczewki optyczne, które zakłada się bezpośrednio na oko aby skorygować

 • AHE nadal kształci! 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Rekrutacja na Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną trwa. Studenci kontynuują proces kształcenia – informują władze Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wszczęcie procedury w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi nie oznacza likwidacji Uczelni – mówi rzecznik MNiSW. Jeśli władze AHE dostosują się do zaleceń Ministerstwa Nauki i Szko

 • Mechanik z Leźna w ogólnopolskiej czołówce 5x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Dariusz Kobiela z Leźna został trzecim w Polsce Mechanikiem Roku 2008. O prestiżowy tytuł walczyło w Łodzi ośmiu uczestników finału. Sprawdzali swoje umiejętności w dwóch etapach.

 • Kasy tańsze o VAT 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Firma Puls Centrum Serwisowe kas fiskalnych i komputerów do 1 września proponuje wszystkie urządzenia fiskalne w cenach netto! W ten sposób klient może zaoszczędzić na zakupie drukarki fiskalnej bądź kasie od 216 zł do prawie 1000 złotych w przypadku drukarki fiskalnej.

« Poprzednia strona1878889909194Następna strona »