Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Dzieci u żeglarzy w Chmielnie

Opublikowany: 2009-06-01 10:01 Autor: Iza Landowska

Prawie trzydzieścioro dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, głównie wychowanków żukowskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego spędziło sobotę pod żaglami w towarzystwie żeglarzy z klubu "Dulka" z Chmielna. Oprócz rejsów po Jeziorze Raduńskim Dolnym, dzieci brały udział w konkurach na wiązanie węzłów i wielu innych konkurencjach związanych z żeglarstwem.

Tym razem z żeglarzami Kaszubskiego Klubu Żeglarskiego w rejs wypłynęło prawie trzydzieścioro dzieci z Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Żukowie, z Parafialnej Szkoły Podstawowej w Żukowie i innych szkół z terenu powiatu kartuskiego. Wspaniała pogoda i dobre warunki żeglarskie pozwoliły wszystkim załogom sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie i w pełni ukończyć rejsy.

Uczestnicy regat w Chmielnie. fot.nadesłane

Uczestnicy regat w Chmielnie. fot.Renata Wolska-Wardęska

Dzieci wzięły też udział w konkursach wiązania węzłów żeglarskich oraz innych konkurencjach. Wszystkie zmagania załóg zostały wynagrodzone. Upominki wręczył dzieciom wicekomandor klubu Waldemar Zieliński. Było też ognisko, kiełbaski i śpiewanie szant.

Julita Hudela, wicedyrektor żukowskiego ośrodka i przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie, podkreśla, że regaty odbywają się po raz pierwszy na tak wielką skalę.

- W tym roku jest to możliwe na większą skalę dzięki wsparciu całego projektu – „Spotkania Żeglarskie”- przez powiat kartuski, któremu składamy serdeczne podziękowania – powiedziała Julita Hudela. – Kiedy parę lat temu pani Joanna Stencel, nauczycielka z naszego ośrodka, a zarazem członek Kaszubskiego Klubu Żeglarskiego wpadła na ten pomysł, nie myśleliśmy, że sprawi to tak wielką radość naszym podopiecznym. Z roku na rok w Regatach bierze udział co raz więcej dzieci, nie tylko z naszego ośrodka. Dziś impreza nabiera coraz większej rangi i jest częścią całego projektu, który dzieci realizują również na zajęciach w ośrodku. Jesteśmy tylko koordynatorami, a całą organizacją regat zajmuje się Kaszubski Klub Żeglarski Dulka W Chmielnie oraz opiekunowie, rodzice i zaprzyjaźnione osoby, którym serdecznie dziękujemy.

Wicedyrektor ośrodka zwraca też uwagę na niecodzienną atmosferę, która panowała podczas regat.

- Chciałabym bardzo podziękować pani Joasi Stencel, a także wszystkim żeglarzom za ich poświęcony czas, za udostępnienie jachtów, za ich cierpliwość. Na regatach panuje wspaniała atmosfera, bo żeglarze nie mówią dzieciom „nie dotykaj, nie ruszaj, nie rób tego czy tam tego” – mówi Julita Hudela. – Są wspaniałe warunki do pływania, do zabawy i zrobienia grilla czy ogniska. Jest to impreza, którą dzieci po prostu uwielbiają.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

    Kiedy coś dobrego i waznego się dzieje nie ma komentarzy, pochwał i gratulacji.

    Czyżby jedynie złe rzeczy wymagały nienawistnej polemiki?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.