Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Znamy finalistów "Kaszubskiego Idola"

Opublikowany: 2009-06-08 14:48 Autor: Ania Frankowska

Dużym zainteresowaniem cieszył się półfinałowy koncert drugiej edycji Kaszubskiego Idola, który odbył się Centrum Kultury w Kartuzach. Wszyscy ciekawi byli, kto weźmie udział w finale. Występom, oprócz publiczności, przysłuchiwało się jury, które zadecydowało, kto powalczy o tytuł idola.

Choć publiczność głośno oklaskiwała kandydatów, to jurorzy mieli decydujący głos w półfinałowym etapie Kaszubskiego Idola. Anna Kościukiewicz, dyrektor Radia Kaszëbë, Weronika Korthals, wokalistka oraz Tomasz Fopke, poeta i muzyk postanowili przepuścić do finału drugiej edycji programu Radia Kaszëbë następujących wykonawców:
Paulinę Dobrowolską z Pogórza,
zespół URWISY z Rumi,
Anielę Wiedemann ze Stężycy,
Ilonę Stepanik z Czymanowa,
Agnieszkę Lubocką z Wejherowa,
Weronikę Bigus z Kartuz,
Paulinę Kropidłowską z Lipusza,
Rafała Żywickiego z Kościerzyny,
Magdalenę Reglińską z Przodkowa.

Werdykt ucieszył bardzo Weronikę Bigus, która miała wątpliwości, czy jury przepuści ją do finału.

- Nie wiem, czy liczyć na finał – powiedziała tuż po swoim występie Weronika. – Jedno jest pewne, że mnie wszyscy zapamiętają, bo tylko ja nie śpiewałam z akompaniamentem – śmiała się.

Weronika Bigus, jak zwykle zaskoczyła. fot. A. Frankowska

Weronika Bigus, jak zwykle zaskoczyła. fot. A. Frankowska

Uczestnicy śpiewali utwory w języku kaszubskim. Ilona Stepanik z Czymanowa obawiała się właśnie oceny z języka, ale przeważył jej talent wokalny:

- Kaszubski jest mi bardzo obcy, za to muzyka nie – powiedziała. – Chcę startować do Akademii Muzycznej lub Teatru Muzycznego, a Kaszubski Idol ma być dla mnie formą sprawdzenia się.

Ilona Stepanik traktuje program, jako formę sprawdzenia się. fot. A. Frankowska

Ilona Stepanik traktuje program, jako formę sprawdzenia się. fot. A. Frankowska

Jury miało trudne zadanie. fot. A. Frankowska

Jury miało trudne zadanie. fot. A. Frankowska

Finał konkursu odbędzie się 12 lipca na wejherowskim Rynku. Tytuł KASZUBSKIEGO IDOLA 2009 otrzyma osoba, która zgromadzi najwięcej głosów jury oraz słuchaczy Radia Kaszëbë.

Koncert cieszył się, podobnie jak w roku ubiegłym, dużym zainteresowaniem. fot. A. Frankowska

Koncert cieszył się, podobnie jak w roku ubiegłym, dużym zainteresowaniem. fot. A. Frankowska

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [12]

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gramatyka p. Redaktor....

  I znowu gramatyka p.Redaktor sie klania.:"przysluchiwalo sie jury i to ONE(!!!) zadecydowalo...." ONO pani redaktor,a nie ONE!na litosc Boga! O Zgorzalem tez powinna Pani wiedziec ze tak sie odmienia,a nie w Zgorzalym.Pozdrawiam. LITERKA

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # meeeeee

  a gdzie Milena??

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Głos z LO

  Najciekawsze jest to, że A.F. prawdopodobnie kończyła filologię polską. Świadczy to o upadku szkolnictwa wyższego w Polsce. Sądząc po treści felietonów (o tym jak ją gęś goniła i o wizycie u ginekologa) naszej Pani Redaktor, praca dyplomowa musiała być bardzo zblazowana i na niskim poziomie merytorycznym.
  To ma nawet swoje uzasadnienie skoro pracuje i pisze w tym brukowcu. Najśmieszniejsze jest to, że wprowadzono w tym szmatławcu logowanie, które w tym wypadku nie wyklucza anonimowści a jedynie rezerwuje pseudonimy.
  Tragedia panie...

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ania Frankowska

  Szanowni Czytelnicy, nie wiedziałam, że ukończenie studiów jest równoznaczne z byciem nieomylnym. Profesorowie uczyli mnie, że błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Jak państwo zauważyli, nie mamy w gazecie korekty, teksty piszemy na bieżąco. To chyba normalne, że wobec tego mogą się zdarzyć literówki i inne błędy. Jeśli chodzi o nazwę Zgorzałe, opierałam się o odmianę podaną przez Poradnię Językową Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 • 1 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Głos z LO

  Teraz ukończenie studiów wyższych jest równoznaczne z ukończeniem klasy 8 szkoły podstawowej 20 lat temu.
  Cytat: "Profesorowie uczyli mnie, że błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi" - powinno być: Profesorowie mawiali. Mogli jedynie uczyć jak nie szkodzić i nie kalać języka polskiego. Szkoda, że nie nauczyli jak pisać teksty na poziomie powyżej liceum.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wojciech Drewka

  Popieram moją koleżankę. I uważam, że nie ma co przejmować się wypowiedziami jakiegoś gimnazjalisty, który kto wie czy w życiu w ogóle cokolwiek napisał oprócz może kilku SMS-ów i postów, którym nam zarzuca pozostawienie anonimowości na forum z której... sam korzysta nie mając jak widać odwagi wypowiedzieć się z imienia i nazwiska. Logowanie nie jest trudne - "Głosie z LO" myślę, że i ty sobie poradzisz.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marek Reinowski

  Witam

  Wszedłem na tę stronę, gdyż poleciła mi ją koleżanka startująca w konkursie. Wszystko ładnie pięknie, pewnie wybiorę się na finał, by ja usłyszeć. :)
  Zdziwił mnie natomiast poziom i temat "dyskusji". Drogi "Głosie z LO" - szkoda, że nie masz odwagi przedstawić się z imienia i nazwiska. Ale takie zachowanie jest domena tchórzy, od których wymagać niewiele można. Uwierz mi jednak, że dysponując logami serwera (adresem IP, dokładnym czasem umieszczenia itd) w ciągu kilku-kilkunastu minut mogę określić, kto pisał dany tekst (względnie z jakiego komputera zostal on wysłany). To nie bank, gdzie wymagane są pełne dane teleadresowe użytkownika.
  Druga spawa. Nazywanie gazety, portalu itd. "szmatławcem", "brukowcem" jest po prostu chamskie. No i po co - jeśli to jest Twoim zdaniem "szmatławiec" - czytasz go? Przecież Twoje IQ może na tym ucierpieć. Nie lepiej zająć się w tym czasie lekturą bardziej ambitnych czasopism typu Bravo, Popcorn (czy co tam teraz jest na topie wśród nastolatków)? ;P

  Do Sz. P. Redaktorstwa ;) Takie błędy nie powinny się, mimo wszystko, zdarzać. Nie moża ich tłumaczyć brakiem korekty - ona musi mieć miejsce, choćby korekta własna. Wystarczy "wklepać" tekst do Worda, włączyć sprawdzanie pisowni, a później Kopiuj/Wklej. Dobrze wiem, jak ciężko wyłuskać błędy z własnego tekstu (kilka... tysięcy stron napisałem), ale niestety trzeba poświęcić te dodatkowych kilka chwil. Choć rzeczywiście - nie popełnia błędów, ten kto nic nie robi.

  Pozdarwiam serdecznie i życzę sukcesów.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marek Reinowski

  Aaaaa i sam "strzeliłem byka" na końcu. Cóż - błądzić jest rzeczą ludzką ;)
  POZDRAWIAM

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Oceniacz

  Trzeba przyznać, że Ilona Stepanik jest wyjątkowo piękna.

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ilona Stepanik

  ooo i nawet ja tu jestem:D troche przeginacie. Pani Ania napisala moje nazwisko poprawnie a uwierzcie mi na slowo nie dla wszystkich to takie proste hahaha

  Pani Aniu rozmawialo mi sie z Pania dobrze. dziekuje za zwrocenie na mnie uwagi. moge sie teraz pochwalic znajomym ze jestem w yynternecie.. i nie jest to nasza klasa;)

  pozdrawiam wszystkich czepialskich i finalistow;] powodzenia w finale:)

  a przedmowcy dziekuje ^^

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marek Reinowski

  Trzeba przyznać, trzeba :) A jak śpiewa! :)

 • 0 0 9 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Finał konkursu odbędzie się na wejherowskim rynku bo w Kartuzach, Perle Kaszub, rynku nie ma! To oczywiście świadczy, przede wszystkim, o nieudolności władz lokalnych.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.