Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Tydzień Bezpieczeństwa w kartuskiej "dwójce"

Opublikowany: 2013-02-05 17:21 Autor: nadesłane

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach wszyscy pracownicy oraz uczniowie skupili się na zagadnieniach poświęconych bezpieczeństwu. W szkole zorganizowano konkurs na pracę plastyczną, rymowankę, plakat oraz prezentację multimedialną, dotyczącą bezpieczeństwa.

Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami aktywnie włączyli się do pracy. Jury wyłoniła zwycięzców. I tak wśród klas pierwszych I miejsce zdobyły prace uczniów z klasy Ia (praca zbiorowa) i klasy Ic (W. Balduan).

fot.nadesłane/SP nr 2

fot.nadesłane/SP nr 2

Były to prace plastyczne pt. „Bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych”. Wśród klas II I miejsce zdobyli S. Brilowski z IIa i M. Kwidziński z IIb za rysunek pt. „Bezpieczeństwo podczas przerw”. W temacie „Bezpieczna droga do szkoły” I miejsce zdobyli N. Zwara z IIIa i praca zbiorowa uczniów z klasy IIIc. Klasa IVa i klasa IVb przygotowały pracę zbiorową – plakat o tematyce poświęconej zdrowej żywności.

fot.nadesłane/SP nr 2

fot.nadesłane/SP nr 2

Klasy V miały ułożyć wiersze – rymowanki poświęcone używkom. I miejsce zajęła uczennica z klasy Vc – Laura Karczewska. Wśród klas VI dominowała prezentacja o bezpieczeństwie i I miejsce zajęła klasa VIb przygotowując prezentację multimedialną pt. „Bezpieczeństwo podczas przerw w szkole”. Prace uczniów zostały umieszczone w widocznych miejscach w szkole. Uczniowie zostaną nagrodzeni w dniu 7 lutego podczas Święta Patrona Szkoły.

Uczniowie klas IVa, Vc i VIc spotkali się z przedstawicielami Policji. Tematem pogadanki była „Odpowiedzialność prawna małoletnich”. Podczas wywiadówki rodzice uczniów klas IV spotkali się z pracownikiem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – Patrycją Momot, która przedstawiła problemy, z jakimi bardzo często spotykają się rodzice dorastających uczniów oraz zaprezentowała program „Szkoły dla rodziców”.

fot.nadesłane/SP nr 2

fot.nadesłane/SP nr 2

Podsumowaniem tygodnia bezpieczeństwa był spektakl profilaktycznych przygotowany przez kółko teatralne „Teatromani” pt. „Bezpieczna droga do szkoły”, który obejrzeli wszyscy uczniowie ze szkoły.

(SP nr 2)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.