Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Tydzień Bezpieczeństwa w kartuskiej "dwójce"

Opublikowany: 2013-02-05 17:21 Autor: nadesłane

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach wszyscy pracownicy oraz uczniowie skupili się na zagadnieniach poświęconych bezpieczeństwu. W szkole zorganizowano konkurs na pracę plastyczną, rymowankę, plakat oraz prezentację multimedialną, dotyczącą bezpieczeństwa.

Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami aktywnie włączyli się do pracy. Jury wyłoniła zwycięzców. I tak wśród klas pierwszych I miejsce zdobyły prace uczniów z klasy Ia (praca zbiorowa) i klasy Ic (W. Balduan).

fot.nadesłane/SP nr 2

fot.nadesłane/SP nr 2

Były to prace plastyczne pt. „Bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych”. Wśród klas II I miejsce zdobyli S. Brilowski z IIa i M. Kwidziński z IIb za rysunek pt. „Bezpieczeństwo podczas przerw”. W temacie „Bezpieczna droga do szkoły” I miejsce zdobyli N. Zwara z IIIa i praca zbiorowa uczniów z klasy IIIc. Klasa IVa i klasa IVb przygotowały pracę zbiorową – plakat o tematyce poświęconej zdrowej żywności.

fot.nadesłane/SP nr 2

fot.nadesłane/SP nr 2

Klasy V miały ułożyć wiersze – rymowanki poświęcone używkom. I miejsce zajęła uczennica z klasy Vc – Laura Karczewska. Wśród klas VI dominowała prezentacja o bezpieczeństwie i I miejsce zajęła klasa VIb przygotowując prezentację multimedialną pt. „Bezpieczeństwo podczas przerw w szkole”. Prace uczniów zostały umieszczone w widocznych miejscach w szkole. Uczniowie zostaną nagrodzeni w dniu 7 lutego podczas Święta Patrona Szkoły.

Uczniowie klas IVa, Vc i VIc spotkali się z przedstawicielami Policji. Tematem pogadanki była „Odpowiedzialność prawna małoletnich”. Podczas wywiadówki rodzice uczniów klas IV spotkali się z pracownikiem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – Patrycją Momot, która przedstawiła problemy, z jakimi bardzo często spotykają się rodzice dorastających uczniów oraz zaprezentowała program „Szkoły dla rodziców”.

fot.nadesłane/SP nr 2

fot.nadesłane/SP nr 2

Podsumowaniem tygodnia bezpieczeństwa był spektakl profilaktycznych przygotowany przez kółko teatralne „Teatromani” pt. „Bezpieczna droga do szkoły”, który obejrzeli wszyscy uczniowie ze szkoły.

(SP nr 2)

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.