Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Etno-prezentacja z atrakcjami dla najmłodszych i nie tylko

Opublikowany: 2016-08-13 19:08 Autor: Magda Dzienisz

Stoiska kowala, garncarza, możliwość zabawy drewnianymi zabawkami, namalowania wzorów kaszubskich - takie atrakcje czekały na najmłodszych uczestników Etno-Prezentacji w Muzeum Kaszubskim.

Etno-Prezentacja odbyła się w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach już po raz drugi. Na stoiskach można było zakupić dzieła twórców ludowych, a także zapoznać się z rzemiosłem – m.in. garncarstwem, plecionkarstwem czy kowalstwem. Frajdę miały zwłaszcza dzieci, które chętnie korzystały z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Celem tego mini-jarmarku kaszubskiego jest przybliżenie turystom i mieszkańcom rękodzieła ludowego i rzemiosła.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [4]

 • 2 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Widać, że fajnie było

  Ładne przedmioty i ciekawe.

 • 0 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # turysta

  Czy organizatorzy wiedzą po co to przygotowują? Czy tylko dla samozadowolenia?

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do turysty

  Trzeba bylo przyjechać to wiedzialbys szanowny turysto po co to wszystko.ja-mieszkanka bylam z córkami i jesteśmy mega zadowolone.zobaczyly jak robi się z gliny sama zrobila naczynie.zobaczyly jak robi się kosze z wilkiny-dziekujemy Panu Stankowkiemu,który ofiarowal maly koszyczek mlodszej marudzacej corce:-) obie malowaly wzory kaszubskie na butelkach,pojezdzily na kucyku,posluchalysmy kaszubskiej kapeli-wielki szaxun dla dziewczyny,która grala na saksie i spiewala!jaki piękny glos miala!obejrzalysmy jak kuje się żelazo, zjadlusmy pysznego kucha i poszlusmy do domu.uważam ,ze bardzo trafiona atrakcja dla muzeum kaszubskiego.może i malo bylo ludzi, ale zbyt dużo imprez w okolicy.kto chcial to przyszedl i zobaxzyk jak się zylo na Kaszubach.byle więcej takich spotkań kaszubskich!pozdrawiam Panią dyrektor muzeum i wszystkich,którzy pokazywali co i jak robilo się kiedys:-)

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # super

  Było super. Zależy kto o której godzinie był, jak byłem z rodziną to było sporo ludzi i naprawdę duże zainteresowanie. Mojemu synowi bardzo podobał się pokaz kowalski, kapela świetna, kuchnia regionalna również.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.