Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Samorządowcy z całego powiatu złożyli sobie noworoczne życzenia

Opublikowany: 2016-12-29 14:07 Autor: Magda Dzienisz

Samorządowcy, dyrektorzy i przedstawiciele instytucji z powiatu kartuskiego, księża z kartuskich parafii spotkali się dziś w Hotelu pod Orłem, by złożyć sobie noworoczne życzenia. Wyrazili nadzieję na owocną współpracę w przyszłym roku, życzono wyrozumiałości, życzliwości mieszkańców oraz podejmowania dobrych decyzji.

Spotkanie świąteczno-noworoczne to coroczna inicjatywa Rady Powiatu Kartuskiego, starosty Janiny Kwiecień, Rady Miejskiej w Kartuzach oraz burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego. Zapraszani są na nie samorządowcy z gmin powiatu, przedstawiciele instytucji, księża, parlamentarzyści. W tym roku wszyscy zebrani wysłuchali świątecznych piosenek i kolęd w wykonaniu zespołu Vox Cordis.

- Gdy zbliżamy się do końca roku, analizujemy, jaki on był: co udało się zrobić, a czego nie udało się dokonać. Muszę przyznać, że ten rok należy zaliczyć do udanych – mówiła starosta Janina Kwiecień. – Wiele się udało, oczywiście nie wszystko, jednak nigdy w życiu nie jest tak, abyśmy osiągnęli wszystko to, o czym marzymy. Najważniejsze, że możemy liczyć na wsparcie innych osób, w naszym przypadku to Rada Powiatu, pracownicy jednostek i wydziałów, organizacje pozarządowe. Ogromnie dziękuję im za owocną pracę w tym roku i podejmowane decyzje.

fot. Magda Dzienisz

Starosta podziękowała również włodarzom gmin za współpracę, a wszystkim pracownikom i samorządowcom życzyła życzliwości mieszkańców.

- Życzyłabym sobie, aby oceny naszej pracy zawsze były pozytywne. Jeśli będziemy odpowiedzialnie i rzetelnie traktować swoją pracę, a do tego dodamy także życzliwość i uśmiech, wtedy wszystkie trudności będziemy mogli pokonywać łatwiej – mówiła.

Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński także dziękował za wspólną pracę podkreślając, że przynosi ona efekty dla wszystkich mieszkańców powiatu.

- Ten rok jako samorząd kartuski kończymy pozytywnie. Uzyskaliśmy sporo środków finansowych, które przecież zasilą miasto będące siedzibą powiatu – mówił. – Chciałbym też przeprosić za te uciążliwości związane z remontami ulic, dróg czy parkingów. Wszystko to jednak robimy po to, by jako miasto powiatowe godnie przyjąć tych, co codziennie zmierzają do różnych kartuskich instytucji. Na ten nowy rok życzę, byśmy przeżyli go w zdrowiu, pomyślności, rozwoju gospodarczym i w spokoju, zwłaszcza politycznym.

fot. Magda Dzienisz

Poseł Stanisław Lamczyk wyraził swoje uznanie dla rozwoju powiatu kartuskiego w ostatnich latach, życzył tego samego w roku następnym. Za współpracę w imieniu wszystkich wójtów z gmin powiatu podziękował włodarz Chmielna Jerzy Grzegorzewski, życzenia złożył także przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach Andrzej Pryczkowski.

O zjednoczeniu i jego potrzebie mówił ksiądz proboszcz Ryszard Różycki.

- Światowe Dni Młodzieży, które przeżywaliśmy w tym roku pokazały, że jeśli chcemy, możemy się zjednoczyć. Doświadczyliśmy tu ogromnej życzliwości, to tylko jeden z wielu przykładów dobrej współpracy z samorządami. Wszyscy pracujemy dla dobra ludzi, którzy nam są powierzeni, ważne jest dla nas dobro człowieka, aby ludziom żyło się lepiej i lżej. Życzyłbym sobie i wam, byśmy nigdy tego dobra człowieka z oczu nie tracili – podkreślał.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [19]

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  tylko dlaczego za nasze pieniądze.

 • 4 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @zenek

  Bo płacisz podatki tak jak każdy, nawet samorządowiec je płaci. Za twoje pieniądze np. otwiera się przedszkole i jest przyjęcie gości, za twoje pieniądze na otwarcie przedszkola jedzie samorządowiec służbowym samochodem, za twoje pieniądze on pracuje...za twoje pieniądze pali się światło w urzędach za twoje pieniądze poseł jedzie w delegację zagraniczną itd itd... i co z tego? Żyjesz w państwie które pobiera podatki i czy ci się to podoba czy nie tak jest to ustalone w całym cywilizowanym świecie. Czy ktoś pyta w Niemczech dlaczego za jego pieniądze robi się np imprezę na zakończenie wojny którą oni przegrali... To jest system globalny a ty siedzisz w swojej chatce ze strzechą i nic się tobie nie podoba. Są raje podatkowe może się przenieś tam. Ale tam pewnie to deszcz będzie zbyt mokry...

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@zenek

  Co innego celowe działania, a co innego obżeranie się.

 • 6 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jozin z bazin

  towarzystwo wzajemnej asekuracji..

 • 6 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anita

  Księża są samorządowcami ?

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dggsg

  Od kiedy księża to samorządowcy? Czy może być chociaż jedna uroczystość bez nich? Oni na swoje imprezy nie zapraszają włodarzy

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do powyżej

  Chodzi o to, żeby mniej potem brali za kropienie kropidłem.

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  fajnie, że pan Edzio jest na zdjęciach, działa na mnie pobudzająco ;)

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ramona kis

  jacy to ważni ludzie ci samorządowcy szeroko na nogach chodzą i chcą żeby stara babcia wpuściła ich bez kolejki w sklepie bo im się ciągle spieszy szkoda że nie śpieszno im do pomocy ubogim i potrzebującym w końcu to są nasze wspólne pieniądze a nie radnych czy wójta

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Zenek

  samorząd jak sama nazwa wskazuje powołano by przedstawiciele społeczności zarządzali wspólnym majątkiem. Lecz do władzy dorwali się ludzie cwani wykorzystujący zajmowane stanowisko by utworzyc "nową świecką tradycję" w postaci na przykład spotkań tzw elit w celu ,no właśnie w jakim celu?. I na to nie ma mojego przyzwolenia a ty jeżeli podoba ci się taka postawa przynajmniej daj spokój osobom zdrowo myślącym. Powodzenia w życiu na twoich warunkach

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aj ludzie ludzie :)

  Niech mi ktoś powie czemu Wy jesteście tak wrogo nastawieni do wszystkich i wszystkiego? Dlaczego wiecznie niezadowoleni? Co Was tak boli? Wyobraźcie sobie, że za posiłki dla gości zapłacono z moich podatków z Waszych natomiast kupiono żarówki do latarni, załatano dziury w asfalcie, zapłacono za to byśmy się nie potykali o śmieci na chodnikach ... itd. Boję się napisać, że zmodernizowano rynek bo zaraz się znajdą tacy, którzy inwestycję skrytykują. Może będzie Wam łatwiej jeśli w Waszej świadomości Wasze pieniądze zostały przeznaczone na Waszym zdaniem pożyteczne cele? Szczęśliwego Nowego Roku!!! Życze byście czasami widzieli plusy nie tylko minusy szczególnie w ludziach ;)

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Szkoda, że działacie i bawicie się wbrew wezwaniom Papieża Franciszka. On bowiem do bilansu
  i wyników ekonomicznych nie skłania. Myślę, że inteligentnym to wystarczy.

  Bardzo obłudny i wręcz judaszowy głos ks. Różyckiego. Może jegomość przedstawi ludzi, którzy
  "są mu powierzeni".
  Panie Doktorze Rychu, te czasy minęły bezopowrotnie, już w zamierzchłym średniowieczu.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel II

  Czy na takie imprezy wasze pomieszczenia w gmachu starościny i burmistrza są za ciasne?.

  Po co i komu ta fałszywa oprawa w knajpie, która nas KOSZTUJE i konsumpcja też. Kto Wam każe
  jeść i pić bez umiaru, kiedy na Bilowie nasi bracia w "niemocy", ale i wierze cierpią głód i pragnienie.

  Ps. kiedy kolęda na "trędowatym" dla władz miasta i Kościoła terenie? Im sią należy wizyta Jezuska i opłatek, chociaż niestety,... bez koperty. Drodzy księża, -oni też zachowują higienę, -
  niczym sią nie zarazicie. Będą się zajebiś.ie cieszyć.

  Tak Wam, Włodarze Kartuz dopomż Bóg i wszyscy święci.

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @...

  nie martw się dla Edzia to jest ostatnia wigilia jako komendanta PSP

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Obywatel II

  To może idź i podpowiedz któremuś z Księży gdzie warto pójść? Po co tu piszesz? Możesz też sam pójść z opłatkiem myślę, że radość będzie niemniejsza :)

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # misia

  Co robi Barlakowa tam, przecież jest dyrektorem i prawnie nie powinna być radną. Czy myślicie że my ludzie ślepi jesteśmy. Czy jej nie wstyd, że siedzi tam, gdzie nie powinna. Prosimy zrobić z tym porządek. Szanujcie wyborców.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Alojz

  Jak chcą imprezy proszę bardzo niech się składają , a nie ze z kieszeni podatników .

  Mi nikt żadnych imprez nie funduje nawet spotkanie opłatkowe w firmie sami sobie opłacamy , no w niektórych firmach robi to pracodawca oczywiście ze swoich własnych pieniędzy a nie z publicznych .

  Niech płacą ze swoich i zapraszają kogo chcą nikt się nie będzie czepiał .

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Obywatel II

  Niestety nie jestem namaszczony i "po kolędzie" chodzić nie mogę i nie będę.

  Ci na Bilowie nie będą się dopraszać kolędy. Oni są skromni i nawet ubogim poczęstunkiem nie przyjmą wielebnego. Może być dla dobrodzieja zawodem, że węgorza nie będzie. Ale to byli i nadal są bracia w Chrystusie.

  Błogosławieństwo i pochylenie się nad potrzebującym i bezradnym jest więcej warte niż najpiękniejsze homilie i kazania z teoretycznymi przesłaniami.

  PANOWIE:Krupiński i Różycki pochylcie się na biedą Waszych Parafian. Może bp. Kasyna, jak mu
  prawdę przedstawicie, obniży z tego powodu daninę, z której się co miesiąc musicie wywiązywać.

  Wiemy o tym i wiemy też że z tych dochodów omijacie zeznania podatkowe. Ja się nie znam,
  ale min. Ziobro takimi sprawami się podnieca, - może i do Was dotrą jego ośmiorniczkowe macki.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zukowo

  A co z zukowskim spotkaniem tego typu , chyba było 30 gru. ? czy bedą jakies info ?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.