Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Wolontariusze z Somonina obdarowali seniorów i osoby samotne

Opublikowany: 2016-12-25 15:41 Autor: nadesłane

Na terenie gm. Somonino przeprowadzona została świąteczna akcja zbiórki artykułów żywnościowych i środków czystości pod hasłem "Odrobina pod choinę". W zbiórkę zaangażowały się maluchy z Przedszkola Chatka Puchatka w Somoninie oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Somoninie, Szkoły Podstawowej w Egiertowie i Szkoły Podstawowej w Borczu.

Punkty zbiórki żywności znajdowały się w kilku sklepach spożywczych oraz w budynku Urzędu Gminy Somonino. Z zebranych artykułów żywnościowych wolontariusze przygotowali aż 35 paczek, którymi obdarowali osoby starsze i samotne mieszkające na terenie gminy Somonino.

Na finał akcji wolontariusze z klubu Wolontariat Delfin stworzyli orszak Świętego Mikołaja, który odwiedził wytypowanych seniorów.

- Towarzyszyły nam dźwięki kolęd wykonywane przez młodzież na gitarze i flecie. Seniorzy ze wzruszeniem bardzo chętnie włączali się do wspólnego kolędowania – relacjonują wolontariusze. – Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez okazany gest dobroci włączyli się w realizowaną przez nas akcję.

fot.nadesłane

fot.nadesłane

fot.nadesłane

fot.nadesłane

fot.nadesłane

fot.nadesłane

(Wolontariat Delfin)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [7]

 • 1 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Starsze i samotne

  Osoby starsze i samotne, to nie to samo co osoby biedne. Osobie samotnej doskwiera brak towarzystwa, a nie brak kaszy, makaronu czy nawet czekoladek... Zebrane produkty lepiej było podarować ludziom biednym. Osobom starszym, które nie mogą same uporać się z czynnościami dnia powszedniego, czy przygotowaniem do świąt, trzeba było pomóc, a nie "załatwić problem" paczką żywnościową. Osobom samotnym trzeba było zapewnić towarzystwo - z paczką makaronu czy butelką oleju trudno pogadać, no chyba, że butelka zawiera coś mocniejszego.... o co wolontariuszy nie podejrzewam.

 • 9 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkanka

  A ja jak najbardziej popieram takie akcje wolontariuszy, tak trzymać!
  Najwięcej do powiedzenia ma ten, który nie angażuje się w chęć niesienia pomocy innym. Jeśli Pan/Pani ma inny pomysł na zorganizowanie podobnej akcji to dlaczego nie, do dzieła.
  Pozdrawiam

 • 0 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Mieszkanka

  Napisałem wyżej co można zrobić dla starszych i samotnych. Dodam jeszcze, że wg. mnie jednorazowa akcja świąteczna (czytaj: podrzucenie zebranych makaronów, kasz i słodyczy) służy raczej dobremu samopoczuciu wolontariuszy i darczyńców, niż stanowi realną pomoc dla starszych i samotnych. Tym ludziom potrzebne jest wsparcie na codzień - realna pomoc przy sprzątaniu, zakupach, czy gotowaniu, towarzystwo i ewentualnie zorganizowanie dla nich jakiś zajęć, możliwości posłuchania muzyki, obejrzenia spektaklu, spotkania z rówieśnikami i ludźmi młodymi, wyjazdów....

 • 13 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Starsze i samotne

  gadasz gadasz gadasz!! to dlaczego sam/a nic nie robisz?? A no tak, bo lepiej nie robić NIC zamiast zrobić chociaż "jednorazową akcję świąteczną (czytaj: podrzucenie zebranych makaronów, kasz i słodyczy). Przynajmniej nikt Cię nie skrytykuje tak jak Ty to robisz. No ale to Twoje sumienie...

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ powyżej

  A skąd wiesz, że sam nic nie robię? A "prawdziwa cnota krytyk się nie boi" więc w kolejnym roku, weźcie pod uwagę krytyczne uwagi... Samotność - to nie bieda! Starość też nie jest równoznaczna z biedą! Gdyby do mojej matki, staruszki, która mieszka samotnie ktoś przyniósł te makarony, kaszy i mąki - poczuła by się urażona.

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Basia

  Z relacji wolontariuszy "Seniorzy ze wzruszeniem bardzo chętnie włączali się do wspólnego kolędowania" jestem pewna, że nikt z obdarowanych nie czuł się urażony, a co jedynie wzruszył się widząc postawę zaangażowanych wolontariuszy i w to jak potrafią się zorganizować. Brawo wolontariusze !

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Basia

  Rozmawiałem z obdarowanym małżeństwem. "Przyszło 6 przebierańców...." Nie są to biedni ludzie, zwyczajni. Dopytywali dlaczego właśnie (i tylko) oni, a nie jedna czy druga ich sąsiadka, panie samotne i wcale nie bogatsze.... Gdy powiedziałem, że to ze zbiórki, z darów od ludzi dobrej woli, którzy chcieli wspomóc tych, którym gorzej się wiedzie, byli zbulwersowani - "my nie potrzebujemy, żeby ludzie na nas zbierali żywność!" - stwierdzili. A to co wynika z "relacji wolontariuszy"..., a co mają napisać? I jeszcze jedna uwaga - wielu ludzi pomaga bezinteresownie i bardziej sensownie i nie opisuje tego w prasie.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.