Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Annutara w Kartuzach. Muzyczna wędrówka z pieśniami różnych stron świata

Opublikowany: 2017-01-09 12:36 Autor: Magda Dzienisz

Annutara zabrała kartuskich słuchaczy w podróż w różne zakątki świata. Zabrzmiały pieśni bałkańskie, romskie, ukraińskie i polskie, dźwięki muzyki żydowskiej, arabskiej, szamańskiej. Koncert był pełen życia, energii, tańca i radości.

Zespół Annutara, jak sami siebie określają – to żywioł, muzyka świata i kosmosu, spotkanie pełnych pasji muzyków. Zespół eksploruje materiał źródłowy kultury bałkańskiej, romskiej, ukraińskiej, polskiej, ale można też znaleźć utwory inspirowane muzyką żydowską, arabską, leśną i szamańską. Nie brakuje głosów szarych, brunatnych, rytmów nieparzystokopytnych i języków zmyślonych, zasłyszanych we śnie – a wszystko ku chwale życia, wolności, tańca.

fot. Magda Dzienisz

Koncert w Kartuzach odbył się w kameralnym gronie, ale nie zawiódł oczekiwań słuchaczy. Choć za oknami wysoki śnieg i mróz, atmosfera w klubie Rampa, pełna była ciepła, energii, tańca, radości i magii. Mnogość instrumentów, rytmów i dźwięków, hipnotyzujące głosy Aliny Jurczyszyn i Kamili Bigus, zabrały słuchaczy w niezwykłą podróż po muzycznych zakątkach świata.

fot. Magda Dzienisz

Annutara w czerwcu 2015 roku wydała swoją debiutancką płytę, zatytułowaną Ulisi. W Kartuzach zagrała w składzie: Alina Jurczyszyn – głos, bęben szamański, bęben obręczowy, instrumenty perkusyjne, dzwonki; Kamila Bigus – głos, skrzypce, bęben szamański, instrumenty perkusyjne; Michał Zeltman – gitara, skrzypce, głos; Michał Mantaj – akordeon; Tomasz Koper – bębny, instrumenty perkusyjne; Tomek Nowik – kontrabas; Dawid Lipka – trąbka.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [6]

 • 7 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cudowny koncert!

  Było fantastycznie i magicznie. Słuchałam jak zaczarowana!Więcej takich koncertów w Kartuzach!M.

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Też byłam

  Szkoda tylko, że tak mało ludzi przyszło. Ale to są Kartuzy niestety... tu tylko Zenek Martyniuk powyciągałby ludzi z domow. A koncert wspaniały, muzyka niesamowita,dziękuję za te muzyczne doznania.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mirek

  RAMPAPAMPA ;) ale i tak z Grażyną wolimy Polo tv

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bolek

  No wlasnie chcialem zapytac gdzie sa zdjecia publicznosci i ile jej bylo..Co sie dziwic,o gustach muzycznych sie nie dyskutuje,tym bardziej jak widze prezesa telewizji skaczacego przy rytmach Zenka.Tenze prezes zapowiedzial wiecej disco polo w publicznej telewizji.Super,tureckie seriale,Zenki i inni,nie place i nie bede placil abonamentu!!!!

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Super Koncert!

  Kto nie był, ma czego żałować :)

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mirek

  Bolek nie ma zdjęć publiczności bo publicznością byli pracownicy lokalu.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.