Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

W Kiełpinie świętowali dziadkowie

Opublikowany: 2017-01-27 15:50 Autor: nadesłane

Krąg Arasmusa z Kiełpina zorganizował z okazji Dnia Babci i Dziadka wieczornicę pod hasłem "Bliżej prawdy". Zamierzeniem organizatorów było docenienie i podkreślenie roli dziadków w wychowaniu młodego pokolenia.

Wodzirejem spotkania był Franciszek Hirsz z małżonką Teresą, zaś duchowego wsparcia udzielał ks. proboszcz Arkadiusz Okrój. Wieczór upłynął bardzo szybko, żywa dyskusja, śpiew, loteria dowcipów i dobrego słowa – sprawiły, że trudno było się rozstać.

fot.nadesłane

Państwo Hirszowie przyjęli zaproszenie na kolejne spotkanie – tym razem z młodzieżą. Panu Franciszkowi szczególnie leży na sercu troska o lokalny patriotyzm młodego pokolenia. Urodził się w rodzinie kaszubskiej, jako student nie bał się mówić i demonstrować swoich przekonań. Będąc stoczniowcem aktywnie udzielał się w działaniach NSZZ Solidarność Gdańskiej Stoczni Remontowej, odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności, nie spoczął na laurach.

fot.nadesłane

Jako emeryt w Kłobuczynie dogląda okoliczne miejsca pamięci narodowej, odkrywa prawdę wielu historii, a do tego, co ważne, posiada dar dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest oryginalny w swym przekazie, czego bowiem nie wypowie to wyśpiewa. Wraz z żoną Teresą są wzorowymi dziadkami dla swoich wnuków i dla wszystkich dzieci którym tylko uda się korzystać z ich gościnności. Na swojej posesji, z myślą o dzieciach zwłaszcza miejskich, stworzyli rekreacyjny plac zabaw.

fot.nadesłane

Elżbieta Antkiewicz

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jolka

    Teraz czas na zmiany zacząć można od dyrektora szkoły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.