Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Mistrzostwo Polski dla Wiktora Konkola z Jowita Dance Stężyca

Opublikowany: 2017-03-10 10:42 Autor: nadesłane

Tancerze ze Stężycy wzięli udział w odbywających się w Karczewie Krajowych Mistrzostwach IDO Disco Dance, Freestyle, Street Dance Show oraz Mistrzostwach Polski Cheerleaders & A.D.F.P. organizowanych przez Polską Federację Tańca. Wiktor Konkol wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii do 11 lat.

Na imprezie stawiły się kluby taneczne z całego kraju. Mistrzostwa stanowiły jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata. Gminną Formację Taneczną ze Stężycy reprezentowało 12 tancerzy w poszczególnych kategoriach tanecznych w solo i duetach. Wielki sukces osiągnął Wiktor Konkol, który w kategorii do lat 11 zajął pierwsze miejsce w Sportowym Tańcu Nowoczesnym Disco Dance, zdobył tytuł Mistrza Polski, a także nominację do Mistrzostw Europy i Świata.

fot.JDS

Również udany start w mistrzostwach zaliczył duet Blanka Kulwikowska i Magdalena Myszk, które uzyskały tytuł Wicemistrza Polski w kategorii 12-15 lat oraz duet Karolina Męczykowska i Marta Kąkel zajmując 7 miejsce w kategorii wiekowej do 11 lat. Zawodniczki tańczące w duetach, także otrzymały nominację do reprezentowania Polski oraz gminy Stężyca na Mistrzostwach Europy i Świata.

fot.JDS

Warto podkreślić, że formacja JDS istnieje dopiero od 2 lat, a pasję tańca stara się zaszczepić młodzieży trenerka Jowita Czarnecka-Tereba. Kolejne starty Formacji Tanecznej Jowita Dance Stężyca odbędą się w czerwcu w Chomatov, w Czechach – Mistrzostwach Świata oraz w listopadzie w Mistrzostwach Europy w Mińsku.

fot.JDS

fot.JDS

(mat.pras., oprac.W.D.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

    Brawo Wiktorku, jesteśmy z Ciebie dumni.. :)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.