Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Uczniowie ZSP w Sierakowicach stworzyli salę sprzyjającą nauce języka niemieckiego

Opublikowany: 2017-03-12 12:51 Autor: nadesłane

W ramach projektu "Deutsch hat Klasse" uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach pozyskali partnerów i wykonali prace mające na celu przystosowanie jednej z sal do nauki języka niemieckiego. Stworzyli dekoracje i pomoce dydaktyczne, a przy okazji uczyli się języka.

W uroczystym otwarciu sali wzięli udział m.in. starosta powiatu kartuskiego pani Janina Kwiecień, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury Irena Kulwikowska, przewodnicząca Rady Rodziców Wioleta Konkel,dyrektor ZSP w Sierakowicach Grzegorz Machola oraz cały zespół projektowy wraz z opiekunem i przyjaciółmi przedsięwzięcia.

fot.ZSP Sierakowice

Zaprezentowano film podsumowujący realizację przedsięwzięcia – od planowania aż do efektu końcowego.

- Do tego dnia przygotowywałyśmy się od października ubiegłego roku. Przez te kilka miesięcy planowałyśmy, podejmowałyśmy różne decyzję, działałyśmy w grupach, zawierałyśmy kompromisy, szukałyśmy nowych, lepszych rozwiązań, zastanawiałyśmy się, jakie można podjąć działania, aby nasza klasa była przytulna, ładna i jak najbardziej sprzyjała nauce języka niemieckiego – mówi Karolina Bayer z zespołu realizującego projekt „Deutsch hat Klasse”. – Po fazie planowania nastąpiło działanie i każda z nas mogła się wykazać w swojej dziedzinie – wspólnie rzeźbiłyśmy, malowałyśmy, tworzyłyśmy dekoracje, plakaty i pomoce dydaktyczne, wybierałyśmy materiały, a przy okazji  uczyłyśmy się języka niemieckiego i super bawiłyśmy. Nasza klasa została ukończona po dużym wysiłku i ogromnej pracy, jaką wspólnie wykonałyśmy z całą grupą i panią Martą Młyńską.

fot.ZSP Sierakowice

Dzięki wsparciu ze strony lokalnych przedsiębiorców możliwe było zakupienie nowych ławek, krzeseł, tablic korkowych, rolet, udało się też pomalować całą klasę, stworzyć mapę krajów niemieckojęzycznych, przygotować kącik gier i zakupić wiele materiałów do aranżacji i dekoracji.

fot.ZSP Sierakowice

fot.ZSP Sierakowice

Uczestnicy projektu składają podziękowania wszystkim, dzięki którym możliwa była jego realizacja. A są to: dyrekcja ZSP w Sierakowicach, Henryk Wożniak, Bożena Wróblewska, Zenon Mański, Firma „Glasskon”, Przetwórstwo Mięsne Sierakowice „Lis”, MebS – Producent Mebli Gdańskich, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Firma "IN-BUL", Bank Spółdzielczy w Sierakowicach, Firma usługowa BAT, Firma „Elwoz”, PPHU Dekar, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”, Hurtownia ogrodnicza „Rosa”, Hurtownia farb i lakierów „Kolanko”, Pizzeria Italiana, Ewa Cybula, Andrzej Bobkowski, Krzysztof Młyński, Maksym Oksanchenko oraz obsługa szkoły i pracownicy administracji.

(ZSP Sierakowice, oprac.W.D.)
 
                                                                                           

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [8]

 • 1 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # miejuscovy

  Wystrój wydaje się być niekompletny.

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszub

  Angielski moi drodzy, angielski... Kto teraz chce się uczyć niemieckiego???

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Frank Furter

  Fantastisch !! Haute, junge laute ...

 • 2 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # taka prawda

  A co to za uwilebieni dla niemiec? z kąd się bieże. Matoły nadal chcą być kolonią gospodarczą niemiec ?! Cały świat gada po angielsku. poza niemcami nikt nie uczy się niemieckiego

 • 1 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # yoko

  Anty Polska postawa! Brak zrozumienia interesu RP

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @TAKA PRAWDA

  Pisze się skąd.Jak coś komentujesz warto sprawdzić pisownie,inaczej się ośmieszasz.

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ wyżej

  Po kropce, przecinku, wstawiamy spację.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ taka ...

  Mówisz o dwóch językach, ale sam ciemniaku nie znasz nawet swojego własnego. SIEDEM byków nawaliłeś bełkocząc bezładnie. Poproś jakiegoś uczniaka z trzeciej klasy, to ci to poprawi.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.