Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Pomorskie Sztormy. Angelika Cichocka nagrodzona, wyróżnienie dla GOPS-u w Sierakowicach i KUL-u

Opublikowany: 2017-03-01 12:30 Autor: Magda Dzienisz

Angelika Cichocka została sportowcem roku 2016, a projekt "Ster na zmiany", realizowany przez Kaszubski Uniwersytet Ludowy oraz GOPS w Sierakowicach, zdobył wyróżnienie podczas gali plebiscytu "Pomorskie Sztormy". Wczoraj odbyło się wręczenie nagród.

Czytelnicy Gazety Wyborczej Trójmiasto oraz kapituła złożona z dziennikarzy i ekspertów wybierali najlepszego sportowca roku, wydarzenie kulturalne roku, inwestycję roku oraz „pomorską EUROinspirację” za 2016 r. Wśród nominowanych znalazły się przedsięwzięcia realizowane w powiecie kartuskim – m.in. budowa obwodnicy Kartuz oraz projekt „Ster na zmiany”.

Wczoraj na deskach Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie wręczono nagrody w plebiscycie. Sportowcem roku została pochodząca z Mściszewic, a trenująca w Sopocie Angelika Cichocka – mistrzyni Europy w biegu na 1500 m.

Angelika Cichocka ze statuetką. fot. Sławomir Lewandowski/źródło: pomorskie.eu

Wyróżnienie w kategorii EUROinspiracje zdobyło przedsięwzięcie realizowane przez Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy oraz GOPS w Sierakowicach.

- Dziękujemy pięknie za wszystkie głosy czytelników, naszych partnerów, przyjaciół KUL-u i GOPSu w Sierakowicach – to dzięki Wam wczoraj w Teatrze Wybrzeże w Sopocie mogliśmy stanąć na podium i odebrać wyróżnienie, które dla nas jest motywacją i energią do dalszej pracy. A wyzwań w obszarze aktywizacji i integracji jest jeszcze sporo przed nami – mówi Sulisława Borowska z KUL-u. – Przy okazji dziękujemy naszemu partnerowi, w szczególności Ryszardowi Klajnowi i Cecylii Tuźnik- kierownictwu, wszystkim pracownikom socjalnym i księgowej Sabinie Labuda za dotychczasową, intensywną i bardzo owocną współpracę – dodaje.

Przedstawiciele KUL-u i GOPS-u w Sierakwoicach z wyróżnieniem. fot. nadesłane

Projekt „STER na ZMIANY”, realizowany od 1 lipca 2016 do 31 lipca 2017 r. skierowany jest do bezrobotnych kobiet z małych miejscowości, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

- Stwarzamy warunki do poznania siebie i swoich potrzeb, uruchomienia zasobów, które zostały z różnych powodów uśpione, po to, aby zmotywować do działania na rzecz zmiany, rozwoju i wzięcia współodpowiedzialności za efekt tej zmiany. Pokazujemy jak trzymać „ster” w rękach, dając przestrzeń do samodzielnego wyboru kierunku rozwoju osobistego, zawodowego i społecznego, a tym samym odnalezienia swojego miejsca na ziemi – wyjaśnia Sulisława Borowska.

fot. nadesłane

W ramach oferowanego wsparcia realizowane są wyjazdy motywacyjne, szkolenia z kompetencji tzw. „miękkich”. Kobiety mają zapewnioną indywidualną pracę z doradcą zawodowym i psychologiem, kursy zawodowe i staże.

- Wiedząc, że każda zmiana wymaga wsparcia w szczególności najbliższego otoczenia, w naszym projekcie stawiamy na indywidualną pracę psychologa z całą rodziną w miejscu bezpiecznym, czyli w domu, a także zapraszamy całe rodziny na wspólne wyjazdy, gdzie pod okiem animatorów teatralnych i psychologów uczymy jak aktywnie spędzać czas z dziećmi, wychowywać oraz wspierać się na różnych etapach życia – opisuje Sulisława Borowska.

Zwycięzcą w kategorii EUROinspiracje został Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku za projekt „Ochrona bioróżnorodności rezerwatów przyrody Pomorza".

Więcej na temat gali i zwycięzców TUTAJ.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [8]

 • 7 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jak tak można?

  Skrót KUL zastrzeżony jest dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego a nie dla jakiejś innej organizacji. Jak tak można?

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nagroda dla sierakowickiego GOPS

  ciekawi mnie ile z tych kobiet rzeczywiście zostało aktywowane zawodowo - liczą się realne wyniki, a nie tylko sam pomysł programu
  na wyjazdy intergracyjno-motywacyjne każdy chętnie jeździ, ale potem orka 10 godz dziennie w biedronce to juz nie jest relaks i zabawa

 • 3 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  ta Cichocka to ta co jej sztrumu zabrakło jak nykała hutko ?

 • 7 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jurij

  Nigdy w życiu nie przyjalbym żadnej nagrody od Wyborczej. To zniewaga, a nie nagroda.

 • 5 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jak tak można?

  Pierwsze słyszę żeby skrót KUL był powiązany z sektą katolicką.

 • 3 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Jurij

  ... ale od "Ruskij Komsomolec" albo "Sowietskij Sołdat" to chyba chętnie byś przyjął (jeśli by to pokazała TVPis)

 • 6 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @ jak tak ...

  Mamy tylko JEDNĄ sektę, jeden ePiSkopat oraz jednego guru (ściśle ze sobą współpracujących).
  JP II w grobie się przewraca i płacze nad swym biednym krajem i większością bogobojnych rodaków.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # GOPS

  Przë ti lëżnosce bë wôrto bëlo wspòmnic,że më Pòlôce Kaszëbi)jesmë ù śeë ,chcemë sami dozérac swòjégò-bë nóm nie partaczëlë naszi wôrtnotë naszigò dobëtku ë nie wënoszelë do Bruksele-donëchczasné zlo wërwac lepi z kòrzeniama,bë sa dali nie plenilo

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.