Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Uczniowie "Wzgórza" w czołówce wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości

Opublikowany: 2017-03-08 15:33 Autor: Magda Dzienisz

Oliwia Armatowska z ZSZiO w Kartuzach zajęła 2. miejsce w finale wojewódzkiego konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości organizowanym w WSAiB w Gdyni. Reprezentanci szkoły zajęli także drużynowo 2. miejsce.

W Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni odbył się finał VIII konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości. Zgromadził on najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie pomorskim. W konkursie na podstawowych etapach ogółem uczestniczyło około tysiąca uczniów z województwa pomorskiego, do finału zakwalifikowało się 250 uczniów z ponad 30 szkół.

W konkursie brali udział także uczniowie ZSZiO w Kartuzach. Oliwia Armatowska zajęła 2. miejsce, zwycięzcą rozgrywki został Błażej Tempski z Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku, trzecie miejsce zajął Łukasz Libera z Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim.

Oliwia Armatowska z nauczycielem przedsiębiorczości Mirosławem Szutenbergiem. fot. nadesłane

Zespołowo reprezentanci „Wzgórza” w składzie: Oliwia Armatowska , Maria Formella, Beata Skierka, Bartłomiej Jeliński, Sebastian Kruszyński, Krzysztof Sikora, zdobyli 17,16 punktów i zajęli drugie miejsce. Zwycięzcy uczniowie – Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu zdobyli 18 punktów, a ekipa z IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, która zajęła trzecie miejsce, 17 punktów.

Drużyna „Wzgórza” zajęła zespołowo 2. miejsce. fot. nadesłane

- Młodzież z Kartuz wykazała się wiedzą i kreatywnością pokonując rówieśników z renomowanych szkól trójmiejskich – podkreśla opiekun uczniów, Mirosław Szutenberg. – Kreowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży w przyszłości zaowocuje otwieraniem nowych firm w powiecie kartuskim, czego efektem będzie wzrost ofert zatrudnienia na rynku pracy – twierdzi nauczyciel.

(nadesłane: M.Sz.,oprac. M.Dz.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zygmunt

    panie Mirku , proszę przekazać młodzieży , żeby po odebraniu dyplomu spieprzali za granicę , do normalności .

  • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ####

    Młodzież kaszubska przedsiębiorczość ma we krwi i uczy się jej w domu a nie w szkole (wystarczy popatrzeć na strukturę własnościową firm z okolic Kartuz, Kościerzyny czy Sierakowic...);

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.