Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia w SP w Żukowie. Uczniowie poznawali język i kulturę Wielkiej Brytanii

Opublikowany: 2017-04-07 14:49 Autor: nadesłane

Przez cały tydzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie zapoznawali się z kulturą i językiem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Próbowali tradycyjną angielską herbatkę, śpiewali piosenki w języku angielskim, odbył się też quiz sprawdzający wiedzę o tych krajach.

W Szkole Podstawowej w Żukowie zakończył się dziś Tydzień Językowy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zwyczajami, językiem i kulturą Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

- Projekt zainaugurowano kabaretowym przedstawieniem, które przybliżyło dzieciom kulturę angielską, dając asumpt nie tylko do śmiechu, ale również do nauki – informuje Karolina Grześkowiak, nauczycielka z SP Żukowo.

fot. nadesłane/SP Żukowo

Wtorek był dniem kulinarnym – wszyscy mieli okazję zapoznać się spróbować naleśników z syropem klonowym oraz tradycyjnej herbaty z mlekiem. Środa przebiegła pod znakiem festiwalu piosenki w języku angielskim.

- Soliści, duety, tria i całe klasy śpiewały, swe występy ilustrując tańcem, okraszając kostiumami i rekwizytami oraz akompaniując na instrumentach. Pokazy artystyczne zapewniły całej społeczności świetną zabawę. Szczególnie warto docenić zaangażowanie dzieci i nauczycieli w jakość wymowy angielskich słów i różnorodność repertuaru – podkreśla Karolina Grześkowiak.

fot. nadesłane/SP Żukowo

fot. nadesłane/SP Żukowo

Czwartek to dzień zamiany szkolnego budynku w galerię. Plakaty dotyczące Anglii, Szkocji i Irlandii stały się przedmiotem studiów i dały okazję do wzbogacenia wiedzy o Zjednoczonym Królestwie. Finał tygodnia to piątkowy quiz sprawdzający zasób informacji o miejscach, tradycjach, kulturze i języku angielskim.

Bogactwo atrakcji i ich rozmaitość to zasługa organizatorek, nauczycielek języka angielskiego – Anity Komarnickiej i Anity Bobrowskiej. Bardzo duży wkład w imprezę wnieśli też rodzice oraz inni sympatycy szkoły, którzy włączyli się w przygotowanie poczęstunku. Uczniowie z Samorządu Szkolnego i nie tylko, wytrwale pracowali przy wydawaniu naleśników, przyjmując wszystkie komplementy zachwyconych degustacją dzieci.

- To był naprawdę radosny czas, pełen okazji do spotkań i poznania świata. Dobrze było pobyć razem, pośmiać się, pośpiewać i nauczyć wiele nowego o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Mali i duzi Europejczycy jednogłośnie zaliczyli ten tydzień do bardzo udanych – podsumowują organizatorzy Tygodnia Językowego.

(nadesłane: SP Żukowo, oprac. M.Dz.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Great Britain - Brexit = Little England

    Particulary after Skoxit ...

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.