Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Drużyna kartuskiego I LO wygrała Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich w Gdańsku

Opublikowany: 2017-04-18 10:52 Autor: nadesłane

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach w składzie: Zofia Kobiela, Agata Cyrzan, Łukasz Wicki, Benedykt Bela wygrała Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich w Gdańsku, odbywający się w ramach II edycji Pomorskiej Ligi Debat - Debaty z Energią.

Pomorska Liga Debat jest projektem szkoleniowo-turniejowym organizowanym przez Instytut Debaty Publicznej. Ma za zadanie promocję debaty i wystąpień publicznych. W projekcie bierze udział 16 szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego. Turnieje regionalne poprzedzały szkolenia.

W pierwszej debacie kartuscy licealiści zmierzyli się z drużyną z ZSZiO w Żukowie, a w drugiej, do której awansowali z doświadczoną już drużyną XX LO w Gdańsku. W podsumowaniu turnieju, ogłaszając werdykt komisja sędziowska podkreśliła wysoki poziom, jaki prezentowali uczniowie I LO.

fot.nadesłane

Już 24 kwietnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się Wielki Finał, w którym drużyna I LO w Kartuzach zmierzy się ze zwycięzcami pozostałych turniejów regionalnych.

fot.nadesłane

Magdalena Plichta, opiekun grupy

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.