Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Dzień Ziemi z motylami w Szkole Podstawowej w Żukowie

Opublikowany: 2017-04-24 14:20 Autor: nadesłane

Uczniowie trzecich klas Szkoły Podstawowej w Żukowie pod opieką wychowawczyń przygotowali barwny program artystyczny z okazji Dnia Ziemi. Motywem przewodnim uroczystości były motyle - w szkole rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Plastyczny dotyczący ochrony motyli.

W przeddzień Światowego Dnia Ziemi, w Szkole Podstawowej w Żukowie uczniowie klas trzecich, pod opieką wychowawczyń Moniki Dembek, Bogumiły Bundt, Heleny Kukielskiej, Ewy Dering, Beaty Formella, Małgorzaty Pawlak i Barbary Adamczyk, przedstawili niezwykle barwny, taneczno – muzyczny, program artystyczny. Motywem przewodnim uroczystości były motyle.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Przy okazji tak ważnego dnia, został podsumowany II Wojewódzki Konkurs Plastyczny, przebiegający w tym roku pod hasłem „Chrońmy motyle dokąd jeszcze są”. Organizatorki konkursu Dorota Goszka – Stoltmann, Marzena Górska, Joanna Lewandowska oraz Anetta Rosener wybrały ten wyjątkowy dzień na wręczenie nagród i wyróżnień pomorskim laureatom z klas I – VI. Warto nadmienić, że w eliminacjach konkursowych wzięło udział 30 szkół podstawowych i jeden Młodzieżowy Dom Kultury z naszego województwa. Do organizatorów wpłynęło 151 prac, spośród których wybrano 40 najciekawszych.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Na uroczystość zaproszono laureatów wraz z opiekunami. Dzięki wyjątkowej oprawie oraz miłej atmosferze wszyscy uczestnicy spotkania, uczniowie i zaproszeni goście, byli bardzo zadowoleni. Dyrektorka Szkoły p. Renata Stubińska – Nalewajek pogratulowała wszystkim nagrodzonym oraz podziękowała uczniom i nauczycielkom klas III za przygotowanie oprawy artystycznej.

fot. nadesłane

Szkolne świętowanie Dnia Ziemi, nie zakończyło tylko na tym uroczystym dniu. Zostało przedłużone jeszcze na sobotę. W tym dniu na terenie placówki, jak co roku, zorganizowano i przeprowadzono, zbiórkę makulatury. Żukowscy uczniowie, po raz kolejny potwierdzili, że doskonale rozumieją ideę ochrony środowiska i potrafią ją stosować w praktyce.

(nadesłane: Szkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 1 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ładnie

    Empatia wobec przyrody=empatia wobec ludzi.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.