Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Sukces uczennic ZSP Sierakowice w Wojewódzkim Konkursie Gastronomicznym

Opublikowany: 2017-04-04 22:33 Autor: nadesłane

Mimo ogromnej konkurencji uczennice ZSP Sierakowice zyskały uznanie jury I Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego "Wiosenne inspiracje". Dziewczyny zdobyły pierwsze miejsce w konkursie!

Uczennice z III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Weronika Labuda, Agata Reclaf, Wiktoria Białk oraz Patrycja Krefta przygotowane przez Małgorzatę Chobot, reprezentowały Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach w konkursie, który odbył się w Zespole Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Gdyni.

fot.ZSP Sierakowice

Celem rywalizacji było pobudzenie i rozwijanie zainteresowań zawodowych, prezentacja umiejętności praktycznych w przygotowaniu potraw, umiejętność łączenia nowoczesności z tradycją oraz umiejętność współpracy. Zadaniem każdej z drużyn biorących udział w konkursie było przygotowanie w trzech porcjach zakąski fit oraz deseru inspirowanego wiosną.

W zmaganiach konkursowych brało udział 40 uczniów, w sumie 20 zespołów z 13 szkół gastronomicznych z Gdyni, Gdańska, Somonina, Kościelca, Kłanina, Rusocina, Lęborka, Wejherowa, Tczewa, Rumi, Kościerzyny i Słupska.

fot.ZSP Sierakowice

Mimo ogromnej konkurencji uczennice ZSP Sierakowice Weronika Labuda i Agata Reclaf zostały docenione i wyróżnione przez jury otrzymując nagrody we wszystkich kategoriach: deser inspirowany wiosną – pierwsze miejsce za „cytrynowe trio z musem miętowym”, zakąska fit – III miejsce za „pasztet selerowy z pianą z buraka na ziarnistym chlebie podany z napojem z młodego jęczmienia”. Ponadto dziewczyny zdobyły najważniejszą nagrodę, czyli pierwsze miejsce w konkursie.

(ZSP Sierakowice)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Absolwentka

    Dziewczyny wielkie gratulacje ! Brawo Wy :)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.