Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Chmielno. Festiwal z truskawką w roli głównej. Rośnie zainteresowanie zdrowymi produktami

Opublikowany: 2017-07-08 15:33 Autor: Wojciech Drewka

Mimo kapryśnej pogody nie zabrakło chętnych do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu Truskawek Kaszubskich w Chmielnie. Jak podkreślają organizatorzy, rośnie zapotrzebowanie na zdrową żywność, stąd zainteresowanie kaszubskimi truskawkami i wszelkiego rodzaju przetworami, których można było skosztować i kupić w Chmielnie.

Ku zaskoczeniu organizatorów Festiwalu Truskawek Kaszubskich zainteresowani imprezą pojawili się jeszcze przed jej oficjalnym otwarciem. To głównie osoby szukające ostatnich kaszubskich truskawek bądź chcące spróbować regionalnych produktów.

- Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie będzie tak duże, ale rzeczywiście wiele osób przyjechało na imprezę, by zaopatrzyć się w tegoroczne kaszubskie truskawki – mówi Andrzej Klasa z Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów, które współorganizuje imprezę. – Owoców jest w tym roku bardzo mało. To głównie za sprawą pogody: najpierw uprawom zaszkodziły przymrozki, a teraz ciągłe opady sprawiają, że owoce po prostu psują się już na krzakach. Dlatego sezon będzie bardzo krótki i truskawki powoli się kończą.

fot.W.Drewka

Nie zabrakło ich jednak na chmieleńską imprezę, gdzie serwowano truskawki w czekoladzie, konfitury, ciasta truskawkowe, a na popołudnie zaplanowano próbę przygotowania rekordowej porcji koktajlu. Były też konkursy dla najmłodszych, a wszystko związane tematycznie z kaszubską truskawką.

- Staraliśmy się przygotować atrakcje tak, by to właśnie zwrócić uwagę na truskawkę, jako nasz produkt regionalny – mówi Andrzej Klasa. – Widzimy też coraz większe zainteresowanie produktami ekologicznymi i naturalnymi. Są osoby gotowe pokonać nieraz wiele kilometrów, by kupić kilka koszyków truskawek z ekologicznych upraw. To świadczy o tym, że warto promować tego rodzaju produkty i stwarzać możliwość ich eksponowania, bo chętnych przybywa.

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

  • 7 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jak to jest

    Słuchaj Klasa mowisz o kaszubskich truskawkach czy o "kaszubska truskawka" ? Bo widzisz podobno zastrzegłeś sobie sformułowanie "kaszubska truskawka", natomiast my wszyscy z poza twojego stowarzyszenia porodukujemy, uprawiamy kaszubskie truskawki, najczęściej uprawiane na małych opryskach, nie jak te wielko przemysłowe, a to nas chyba raczej różni, zatem czemu "kaszubska truskawka" staje się produktem pod nazwą kaszubskie truskawki ?!? Próba sprzedania towaru pod czyimś szyldem

  • 0 2 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marek

    Czy to dzisiaj miał być robiony koktajl z truskawek ? Bo jakoś nic o tym nie jest napisane.

  • 0 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Marek

    Koktail z truskawek był pyszny, a najlepiej świadczy o tym frekwencja ........wydano 1500 porcji. Brawo

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.