Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Festiwal Ludzie dla Ludzi. Organizacje pozarządowe prezentowały swoją działalność

Opublikowany: 2017-07-10 10:44 Autor: Magda Dzienisz

Dniom Powiatu Kartuskiego towarzyszył Festiwal Ludzie dla Ludzi. Organizacje pozarządowe z terenu powiatu zapraszały mieszkańców i turystów do odwiedzenia stoisk. Tam można było mile spędzić czas - pomalować kubki, stworzyć własną koszulkę, wymienić się książką. Każdy chętny mógł skorzystać z darmowych badań oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Już po raz drugi organizacje pozarządowe z terenu powiatu kartuskiego zapraszały mieszkańców do zapoznania się z ich działalnością. Dla każdego przygotowano ciekawe atrakcje.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Na stoisku Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego można było zapoznać się z kaszubskimi haftami – stworzyć kubek w regionalne wzory, pomalować koszulkę, pokolorować kaszubskie kolorowanki czy pograć w grę fleszową „Star Remus” i nauczyć się kilku kaszubskich słówek.
Na stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Stężycy można było posilić się goframi, Fundacja Uśmiech Dziecka ze Szklanej zapraszała dzieci do specjalnej sali, gdzie czekało mnóstwo kolorowych świateł, zapoznawała z sensorycznymi doświadczeniami.

fot. Magda Dzienisz

Odbyła się również giełda książek używanych przygotowana przez Stowarzyszenie Chmielno NON STOP. Do poznania historii zachęcał Gród Gotów w Węsiorach, można było pogłaskać alpaki oraz przyjrzeć się z bliska zabytkowym pojazdom, które prezentowało Muzeum Polskiego Czynu Zbrojnego w Armiach Sprzymierzonych.

fot. Magda Dzienisz

W ramach festiwalu Fundacja Edukacji i Działań Społecznych zorganizowała Konkurs wiedzy o III sektorze: Kartuski QUIZ NGO. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Rafalska ze Stowarzyszenia Eko-Babki z Chmielna, drugie – Barbara Tomaszewska–Erlich ze Stowarzyszenia Świat Autyzmu z Kartuz, trzecie Adela Dawidowska z KGW Mściszewiczanki z Mściszewic. Konkurs zorganizowano pod naszym patronatem, a główną nagrodą było zaproszenie na uroczystą kolację do hotelu ZAPPIO w Gdańsku ufundowaną przez Firmę Murkam Leona Czerwińskiego.

Festiwal Ludzie dla Ludzi zorganizowano przez Radę Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kartuzach.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.