Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Malarstwo, fotografia, teatr - te dziedziny sztuki zgłębiali uczniowie z Szopy

Opublikowany: 2017-07-11 14:34 Autor: nadesłane

Uczniowie ze Szkoły w Szopie wzięli udział w warsztatach artystycznych, których efektem był mistyczny, pełen symboliki spektakl o nietypowym tytule "Dżdż". Wszystko dzięki projektowi "Kulturalny kurs ku kompetencjom kluczowym" realizowanym przez Fundację Aby Chciało Się Chcieć z Sulęczyna oraz Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy.

- W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta, dwudziestu uczniów ze szkoły w Szopie wzięło udział w warsztatach malarskich, fotograficznych, dźwiękowych i teatralnych. W pierwszym etapie odbyły się zajęcia stacjonarne w szkole w Szopie, a potem rozpoczął się czterodniowy obóz w Czarnej Dąbrówce pod patronatem miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki – relacjonuje Piotr Zatoń z Fundacji Aby Chciało Się Chcieć w Sulęczynie.

fot. Sulisława Borowska/Kaszubski Uniwersytet Ludowy

Sulisława Borowska/Kaszubski Uniwersytet Ludowy

Tak właśnie powstała przestrzeń odkrywania potencjału, możliwość współdziałania, przenikania się różnych dyscyplin artystycznych i twórczych osobowości, jak również możliwość bycia razem „tu i teraz”. Tak właśnie powstał spektakl „Dżdż” oparty na kaszubskim obrzędzie ścinania kani, który w ubiegły weekend mogli podziwiać mieszkańcy Czarnej Dąbrówki. Młodzież włożyła we wspólną pracę dużo energii oraz pomysłów i z pewnością zaprocentują one w przyszłych artystycznych projektach.

Sulisława Borowska/Kaszubski Uniwersytet Ludowy

Sulisława Borowska/Kaszubski Uniwersytet Ludowy

Sulisława Borowska/Kaszubski Uniwersytet Ludowy

Sulisława Borowska/Kaszubski Uniwersytet Ludowy

(nadesłane:E.K.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 1 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # super!

    Podziękowania należą się Opiekunom i Animatorom za wspaniałe podejście do Młodzieży z Szopy! Serdeczne gratulacje! Jesteście Wielcy! W kilka dni stworzyliście przedstawienie na wysokim poziomie!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.