Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Młodzież z Ukrainy znów na Kaszubach. Poznają współczesny rynek pracy i przełamują bariery

Opublikowany: 2017-09-22 11:41 Autor: nadesłane

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Klasztorna” w Kartuzach gości uczestników polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży realizując projekt pt. „Chcemy zostać ludźmi sukcesu” finansowany przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży.

Uczestnikami projektu są uczniowie z I LO w Kartuzach oraz młodzież z Secondary School of V. Stefanyk IIII levels w Śniatyniu na Ukrainie. Uczestnicy wspólnie pracują nad stworzeniem własnej firmy, uczą się autoprezentacji, przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych o pracę i elementów promocji. Poznają specyfikę funkcjonowania lokalnych przedsiębiorstw oraz wolontariatu.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

- Młodzi ludzie uczą się jak dostrzegać szanse i zagrożenia dla siebie na współczesnym rynku pracy, co umożliwi im przeniesienie pozytywnych doświadczeń, postaw i wartości do własnych środowisk – informują koordynatorki projektu Ewa Bystron i Bożena Jażdżewska.

Młodzież brała także udział w warsztatach w Europejskim Centrum Solidarności, których tematem były aktywne postawy obywatelskie. Uczestnicy spotkali się z wolontariuszami, samorządowcami i przedsiębiorcami, od których uzyskali informacje na temat możliwości zakładania przedsiębiorstwa i zatrudniania pracowników. Efekty swojej pracy pokazali podczas „Targów Firm”, które odbyły się wczoraj.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

fot. nadesłane

- Spotkanie młodych ludzi z Polski i Ukrainy było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, poznania się nawzajem, integracji i przełamywania różnorodnych barier. Nasi uczniowie mieli okazję się przekonać, że ich rówieśnicy z za wschodniej granicy mają podobne marzenia, plany, podobnie spędzają czas i są wspaniałymi kompanami – podkreślają nauczycielki z I LO w Kartuzach.

(nadesłane: I LO w Kartuzach, oprac. M.Dz.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 3 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nawiążcie kontakty z pracodawcami

    i przyjeżdżajcie ze Sniatynia tutaj, aby się dalej uczyć albo pracować . Jesteście dobrym narybkiem, którego nasz kraj potrzebuje. Im szybciej, tym łatwiej się zaadaptujecie.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.