Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Somonino. Sukces grupy teatralnej z Warsztatu Terapii Zajęciowej. Zobacz nagrodzony spektakl

Opublikowany: 2017-09-12 11:17 Autor: Magda Dzienisz

Wzruszający spektakl, w którym wystąpili podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z Somonina, zdobył nagrodę burmistrza podczas XX Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Osób Niepełnosprawnych w Brodnicy. Publiczność i jury poruszyła tematyka przedstawienia, zachwyciły także pękne kostiumy, własnoręcznie wykonane przez uczestników WTZ.

Smutek, radość, bogactwo i duma i wygrywające z nimi miłość i czas – spektakl o takiej tematyce zaprezentowali podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z Somonina podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Osób Niepełnosprawnych w Brodnicy. Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu to „Otwórzcie serca na niepełnosprawnych artystów”.

fot. screen z: https://www.youtube.com/watch?v=rNTU3vXGgG8&feature=youtu.be

Przedstawienie przygotowane przez grupę z Somonina rzeczywiście poruszyło publiczność i jurorów. Emocje płynące ze sceny udzieliły się widowni, która wzruszona odwdzięczyła się aktorom owacjami na stojąco. Nie tylko tematyka spektaklu zachwyciła publiczność. Wrażenie wywarły także scenografia i kostiumy.

- Cała scenografia oraz stroje wykonane zostały podczas zajęć terapeutycznych w poszczególnych pracowniach, takich jak: artystyczno-plastycznej, biżuterii artystycznej, tkacko florystycznej i stolarsko-wikliniarskiej. W tych pracach brali udział wszyscy uczestnicy warsztatu wraz z pracownikami – podkreśla Sławomir Matkowski, kierownik WTZ w Somoninie.

Uczestnicy skrupulatnie i z zaangażowaniem przygotowywali się do występu w Brodnicy. Trwało to trzy miesiące.

fot. WTZ Somonino

- W warsztacie przygotowano całkowicie podkład muzyczny z tekstami przedstawienia, gdzie swoje głosy podstawiali uczestnicy warsztatu. Ścieżka dźwiękowa opracowana została przez uczestnika WTZ Łukasza Markowskiego – informuje Sławomir Matkowski.

Główne role w przedstawieniu zagrali: Natalia Pionke, Wioleta Zarach, Teresa Skierka, Jacek Buława, Damian Gorlikowski, Patryk Krause, Dominik Serkowski, Cezary Marchewicz. Głosu do przedstawienia użyczyli: Daria Krefta, Wioleta Zarach, Teresa Skierka, Jacek Buława, Paweł Szwocha, Cezary Marchewiecz i Damian Gorlikowski.

Ich wysiłek i starania zostały nagrodzone. Spektakl otrzymał nagrodę specjalną Burmistrza Miasta Brodnicy Jarosława Radacza. Uczestnicy nie ukrywają dumy i radości z nagrody.

fot. WTZ Somonino

fot. nadesłane

- Cieszymy się, że nasze przygotowania zostały docenione. Niewykluczone, że spektakl ten wystawimy także w naszym powiecie, myślimy o deskach Kartuskiego Centrum Kultury – mówi Sławomir Matkowski.

Cały spektakl można zobaczyć także tutaj:

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

  • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dawid ohs

    Bardzo fajny filmik przepięknie wyglądaliście super Wy mieliście Stroje

  • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # joanna

    gratulacje!! widać wiele wysiłku i serca, które włożyli Państwo w przygotowania! piękne!!

  • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sąsiadka

    Brawo, gratulacje!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.