Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Dzieci przebrane za świętych bawiły się w Kartuskim Centrum Kultury

Opublikowany: 2017-10-31 18:46 Autor: Magda Dzienisz

W Kartuskim Centrum Kultury po raz trzeci odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci przebrane za przeróżnych świętych kościoła katolickiego wspólnie bawiły się i tańczyły, nie zabrakło także upominków.

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Kartuzach, Kartuskie Centrum Kultury i Parafia pw. św. Kazimierza w Kartuzach już po raz trzeci zorganizowały Bal Wszystkich Świętych. Odmówiona została dziesiątka różańca świętego w intencji świętości dla siebie nawzajem, były tańce i śpiewy oraz wspólna zabawa.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzieinsz

Na balu obowiązywały przebrania – koniecznie za świętych lub anioły. Było więc mnóstwo skrzydlatych postaci w bieli, nie zabrakło Matki Boskiej, Józefa, świętego Mikołaja, św. Jana Pawła II i wielu, wielu innych. Każde dziecko otrzymało także upominek.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [17]

 • 11 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fajnie

  ale....drodzy rodzice..czy zastanawialiście się gdzie przebywają teraz wasze dzieci zwłaszcza te , które chodzą mniej więcej do 5 klasy i wzwyż ? Chodzą po blokach przebrani jako diabełki i inne strachy..ale to jeszcze nic..jęśli ktoś im nie otworzy drzwi, czy nie da kasy czy słodyczy to rzucaja jajka i mąkę na ściany, na drzwi, czy na wycieraczki......to nie "psikus"- to wandalizm i chuligaństwo.

 • 1 8 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czort

  Na wszystko co 'pogańskie', Święta Matka Kościół wprowadza 'swoje'. Tak było od wiek wieków, amen. Nic się nie zmienia.

 • 2 12 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Musiałam

  Radość w oczach tych dzieci z fotografii jest bezcenna. Te radosne buzie, te czerwone od śmiechu policzki, te łezki od śmiechu w oczach .... a tak serio ... zauważyłam dwie mamy, które "wcześniaki" urodziły, pewnie dzieci pokutują. Moje pociechy jutro pójdą na cmentarz i podumają. Powspominamy bliskich a dzisiaj się bawią w strachy. Ich śmiech mnie rozprasza.

 • 12 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SUPER

  Pięknie, gratuluję pomysłu i realizacji takich zabaw. To są nasze święta, nasze polskie! Nie jakieś "hallo winy", które niczego dobrego nie niosą, a tylko prowadza na zatracenie ludzkości.

 • 8 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Musiałam

  Co za bełkot

 • 4 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Serafin

  Gratuluję dobrej zabawy

 • 5 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo!

  Brawo dla organizatorów i rodziców!

 • 3 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # i o to chodzi...

  ...o promowanie i doświadczanie tego , co dobre i piękne o radość i nadzieję. Jakże te dzieci są inne od tych pomalowanych i przebranych za upiory, to jak światło kontra ciemność, dobro kontra zło. Tak trzymać, niech się rodzi ta nowa "tradycja" i niech jest zwycięską alternatywą dla tej rzeszy upiorów i dziwacznej zabawy w okolicach cmentarzy.
  A młodym ludziom, którzy wczoraj przy cmentarzach hałasowali i naruszali spokój i tych , co tam spoczywają i tych, którzy ich odwiedzają, zadedykuję sentencje, którą kiedyś przeczytałem na jednym z nagrobków "Byłem kim ty jesteś, będziesz kim ja teraz jestem". Tyle droga młodzieży Hallowenowa, czy tego chcemy czy nie każdy z nas znajdzie się kiedyś na miejscu wiecznego spoczynku i oby w charakterze świętych a nie upiorów.

 • 2 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ja Polak maly

  Dzieki kosciolowi na reszcie cos normalnego a nie te hore halowiny i ciesze sie z naszego rzadu pis bo nie wstydzi sie kosciola i Boga to tylko rodzi zdrowe relacje miedzyludzkie .

 • 2 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ musiałam

  o co ci kobieto chodzi bo nie rozumiem, zapewnie inni również...
  a skąd wiesz ze 'wcześniaki ' nie pójdą na cmentarz ? zajmij sie swoim życiem, bo widocznie nie masz co robic

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @musialam

  Ja też nie rozumiem o co chodzi to są totalne brednie wyjaśnij albo odpuść nawiedzona czy walnieta?

 • 0 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lil

  Kto chce obchodzi Halloween kto nie chce ten nie obchodzi ,po co drążyć temat?

 • 4 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Musiałam

  Oj widzę, że sarkazm to coś obcego co po niektórym.
  Tłumaczenie:
  Te dzieci się nie śmieją, nie bawią - przynajmniej ja tu nie widzę radości ale mogę się mylić.
  Matki przyprowadzające na te zabawy dzieci to katoliczki, które nie przestrzegają reguł tego co wyznają. Użyłam słowa "wcześniak" na dziecko urodzone szybciej niż dziewięć miesięcy po ślubie.
  Moje dzieci bawią się w halloween. Ale czas zabawy mija. Dzisiaj jest czas zadumy, wspominania bliskich i opowiadania o tych mniej znanych. Czas odwiedzin naszych bliskich w miejscu w jakim wszyscy się kiedyś spotkamy.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxy

  Kiedyś pradziadowie obchodzili Dziady , teraz to tylko dziady pozostały . Chowu owiec ciąg dalszy. Ważne by potem je regularnie strzyc.

 • 1 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dobry Samarytanin

  Ostatnio stwierdziłem, że tzw. Dobra zmiana wywołała strasznie dużo frustracji, agresji, negatywnych emocji. Jeszcze kilka lat temu nie było nożowników, ludzi, którzy się podpalają. A o agresji na drodze to nie wspomnę, widać ją też w komentarzach. Dobra zmiana wprowadziła język nienawiści, rozliczania, typową mowę złych, sfrustrowanych ludzi. Strach teraz na ulicę wyjść, a niby dobra zmiana. Dobra zmiana to byłaby, gdyby rządzący zaczęli mówić, działać jak Św. Franciszek - dla innych, wybaczać, pocieszać, wlewać do serc nadzieję. A teraz same negatywny...

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Dobry Samarytanin

  Tylko, że wybaczenie nie ma nic wspólnego z zapomnieniem. Ze złem się walczy a nie mu pobłaża. Ciekawe co by ci na tę twoją pseudodobrotliwą mowę odpowiedzieli ludzie, którzy oszczędności zainwestowali w Amber Gold albo mieszkańcy warszawskich kamienic? ja się nie boję teraz wyjść na ulicę a co ważniejsze mam wreszcie poczucie , że jeżeli jakiś "ustawiony" cwaniaczek próbowałby mnie wykołować to państwo stanie po mojej stronie. Ja właśnie teraz mam coraz większe poczucie bezpieczeństwa.

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@Dobry Samarytanin

  Ale naiwny jesteś. Jasne - teraz panuje prawo i sprawiedliwość z Jarkiem Super Bohaterem na czele. Ale afery ze Skokami na wiele miliardów, przy której Amber Gold to pikuś, to nie ruszyli, bo sami są w nią umoczeni. Też mi prawi i sprawiedliwi. Niestety, przy korycie zmieniły się tylko osoby, ale mam wrażenie, że nadal, tak samo jak dla poprzedników najważniejszy jest dla nich czubek własnego nosa...

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.