Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Gala Przedsiębiorcy Powiatu Kartuskiego. Firma FB-Jelcz z Chwaszczyna z główną nagrodą

Opublikowany: 2017-10-27 11:49 Autor: Magda Dzienisz

Istniejąca od 26 lat na rynku firma FB-Jelcz z Chwaszczyna otrzymała nagrodę Laur Przedsiębiorcy podczas III Gali Przedsiębiorcy Powiatu Kartuskiego. Wyróżnienie zdobyła firma Auto-Miras. Galę zorganizowano przy współpracy Pracodawców Pomorza, gminy Żukowo oraz Fundacji Kaszubskie Kamienie.

Po raz trzeci przedsiębiorcy z powiatu kartuskiego uczestniczyli w gali, której celem jest docenienie firm mających wkład w rozwój lokalnej społeczności.

- My przedsiębiorcy wspólnie się wspieramy. Każdy człowiek potrzebuje poczucia własnej wartości, odnoszenia sukcesów w swoim działaniu, w życiu. Ci którzy znają wartości, przyjęte normy moralne, utożsamiają się z nimi i traktują jako wskazówki, budują swoją drogę życiową i długo i cierpliwie pną się na szczyt. Podczas tej wędrówki wykonują ogromną pracę, dzięki której rozwijają się i doskonalą. Dlatego nasz konkurs upomina się o takie osoby – mówił Leon Czerwiński, prezes Fundacji Kaszubskie Kamienie i oddziału Pracodawców w Kartuzach.

fot. Magda Dzienisz

Burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski, gospodarz uroczystości, podkreślał, jak istotną rolę pełnią przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoje biznesy w gminie Żukowo.

- Nasza gmina jest dzięki temu jedną z najprężniejszych w kraju. Elitą wśród aktywności mieszkańców są przedsiębiorcy, pracodawcy. To wasze pomysły, wasza siła, przebojowość dają pracę naszej społeczności. W naszej gminie jest 3600 jednoosobowych działalności gospodarczych. Jeśli dodamy do tego działalności w formie spółek, jest tego prawie 6 tysięcy przy 35 tysiącach mieszkańców. To procent niebywały w skali kraju. Nasza gmina już po raz drugi została zaproszona dzięki temu na galę samorządów najlepiej rozwijających przedsiębiorczość – podkreślał.

Nominowani do nagrody Laur Przedsiębiorcy Powiatu Kartuskiego:

 • Paweł Bladowski – firma Reklama 4You z Sierakowic
 • Franciszek Bergański – firma FB Jelcz z Chwaszczyna
 • Mariusz Florczyk – Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Słoneczne Wzgórze ze Stężycy
 • Mirosław Makurat – Firma Auto-Miras Autoryzowany Serwis Samochodowy sp. z.o.o. w Pępowie
 • Mieczysław Woźniak – Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Żukowie

fot. Magda Dzienisz

Komisja w składzie: Leon Czerwiński, Tomasz Limon, Tadeusz Podymiak postanowiła przyznać nagrodę główną Franciszkowi Bergańskiemu – prezesowi firmy FB Jelcz z Chwaszczyna. Wyróżnienie zdobył Mirosław Makurat, firma Auto-Miras, jako pracodawca współpracujący z młodzieżą.

fot. Magda Dzienisz

- Chciałbym podziękować za to duże wyróżnienie – mówił Franciszek Bergański. – Firma to nie tylko właściciel i zarząd. To cały zespół, pracownicy, którzy na co dzień pracują niezależnie od stanowiska. Wszyscy wspólnie przyczyniają się do naszego rozwoju i tworzenia pozycji na rynku. Cała załoga wspólnie ze mną przez 26 lat tworzyła markę FB-Jelcz, która znana jest na terenie północnej Polski.

fot. Magda Dzienisz

Franciszek Bergański podziękował również wszystkim zaangażowanym w rozwój firmy, a zwłaszcza swojemu synowi Sławomirowi, dyrektorowi generalnemu przedsiębiorstwa.

FB-Jelcz to firma budowlana działająca na rynku Trójmiasta i kraju. Oferuje m.in. prace rozbiórkowe, prace ziemne, prace transportowe, dostawę kruszyw budowlanych, prace drogowe, generalne wykonawstwo obiektów budowlanych. Angażuje się w akcje charytatywne i sponsoring w gminie Żukowo.

Uroczystość była także okazją do wręczenia Mieczysławowi Woźniakowi, przewodniczącemu rady powiatu, Srebrnej Odznaki „Zasłużony dla Piłsudczyków”. Natomiast Leon Czerwiński otrzymał od Związku Szlachty Tatarskiej Byłego Księstwa Litewskiego tytuł honorowego członka szlachty z nadaniem tytułu „murza”. Było to podziękowanie za współpracę na rzecz Tatarów i wspieranie ich działań.

fot. Magda Dzienisz

Podczas gali o aktualnej sytuacji na pomorskim rynku pracy mówiła Katarzyna Żmudzińska, wicedyrektor ds. Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wręczono również nagrody uczniom szkół z powiatu, którzy wzięli udział w konkursie „Złotówka na start” (o tym napiszemy w osobnym materiale). Goście mogli podziwiać także wystawę pn. „Wagabunda” organizowaną przez Fundację Perspektywa. Na zakończenie wystąpił zespół Czarodzieje z Kaszub.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [9]

 • 8 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paranoja z tymi jasekami

  Normalny kabaret z tym przebieraniem

 • 6 1 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paranoja z tymi jasełkami

  Normalny kabaret przebierańców Olgi Lipińskiej

 • 4 1 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hmmm

  A ten pan, który dostał tytuł "murza" będzie go nosił przed czy po nazwisku, bo jak po to oznacza tytuł książęcy a jak przed to effendi (albo odwrotnie dokładnie nie pamiętam, jak to było)?

 • 2 1 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # typ

  jest podobny do Gierka z twarzy, no nie?

 • 1 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bolek

  A Szymich gdzie?

 • 3 2 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hmmm..

  Po wymienionych firmach widać że prawdziwi przedsiębiorcy nie mają czasu ani chęci na takie ceregiele.

 • 4 2 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kibic2

  Szcun dla każdego z nich kawał ciężkiej pracy!!!

 • 3 3 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Oj, tam

  gdyby zrezygnowali ztych wszystkich pereł, skry, sukowii i innych rankingów czy jak sie to nazywa...ile by sie kasy zaoszczędzilo

 • 0 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # www.

  :( :( :( :(

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.