Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Jesteś twórcą kultury? Możesz zdobyć stypendium na swoją działalność

Opublikowany: 2017-10-26 14:40 Autor: nadesłane

Rusza kolejna edycja konkursu Zarządu Województwa Pomorskiego dla twórców kultury. O stypendia mogą ubiegać się zarówno artyści, jak też osoby zajmujące się promocją i upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami.

To już siedemnasta edycja konkursu, który skierowany jest do pomorskich artystów. Co ważne – o stypendium na realizację projektów mogą ubiegać się nie tylko osoby mieszkające i tworzące w naszym regionie, ale również autorzy projektów dotyczących województwa pomorskiego.

- Stypendia przyznawane przez Urząd Marszałkowski cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem twórców. W ubiegłym roku otrzymało je 97 spośród ponad 200 ubiegających się artystów. Zainteresowanie było tak duże, że zdecydowaliśmy się podnieść kwotę dofinansowania i w sumie przeznaczyliśmy na stypendia 350 tys. zł – mówi Władysław Zawistowski, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Zdjęcie ilustracyjne. fot. archiwum/M.Dz.

Wśród propozycji, które otrzymały dofinansowanie w ubiegłych latach były projekty literackie, muzyczne, scenariusze filmowe, spektakle teatralne, ale też sporo pomysłów związanych z kulturą regionalną.

Stypendia w ubiegłych latach zdobywali także artyści z powiatu kartuskiego. W zeszłym roku pieniądze na swoje pomysły otrzymali m.in. Gedymin Grubba z Kiełpina, Piotr Lemańczyk z Prokowa czy Tomasz Fopke z Chwaszczyna.

O stypendium mogą ubiegać się wyłącznie osoby fizyczne. Stypendia przyznawane są indywidualnie, na dokonanie określonego przedsięwzięcia o charakterze artystycznym w 2018 roku. Więcej szczegółów na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Termin składania wniosków upływa z dniem 30 listopada 2017 roku.

(nadesłane: UMWP, oprac. M.Dz.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.