Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. W Muzeum Kaszubskim można podziwiać obrazy Stanisławy Neubauer

Opublikowany: 2017-10-23 11:33 Autor: nadesłane

Ponad 70 prac Stanisławy Neubauer, artystki inspirującej się Kaszubami, można podziwiać w Muzeum Kaszubskim. W piątek odbył się wernisaż wystawy. Czynna jest do 20 listopada.

W Muzeum Kaszubskim w Kartuzach  odbył się wernisaż prac malarskich artystki Stanisławy Neubauer pt. „Magia Kaszub”. Na wystawie można podziwiać ponad 70 prac artystki.

Na otwarcie wernisażu  przybyło kilkudziesięciu gości, w tym Wojciech Jaworowski zastępca burmistrza Kartuz, Ryszard Mielewczyk przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego oraz przyjaciele muzeum i artystki. Po  przywitaniu zebranych gości, uroczystego otwarcia wystawy dokonała dyrektor kartuskiego Muzeum Barbara Kąkol.

fot. Ryszard Mielewczyk

Wernisaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a prace pani Steni wzbudziły entuzjazm i podziw  wśród zwiedzających, którzy docenili wielobarwność pejzaży.

- To co się na nich znajduje wynika z mojej głębi i z tego co mi w duszy zagra – podkreślała artystka.

Wystawę uświetnił występ dwóch młodych dam Marty i Rozalii, które pod okiem Sebastiana Szumana dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach zagrały piękny koncert gitarowy.

fot. Ryszard Mielewczyk

Wystawę można oglądać w Muzeum Kaszubskim do 20 listopada.

Stanisława Neubauer jest somoninianką, maluje od ponad 20 lat. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie i Studium Pedagogicznego w Gdańsku. Tematyką jej prac są przede wszystkim pejzaże kaszubskie, architektura wsi czy też etnodizajn. Autorka wystaw malarstwa, fotografii, wielu zdjęć w regionalnych mediach, wydawnictwach, oraz prac plastycznych znajdujących się w kraju i za granicą.

(nadesłane: B. Kąkol, oprac. M.Dz.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [5]

 • 2 4 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ojoj

  Dziwne -obrazy nie szły w galerii ,to może w muzeum pójdą.Takich jaj to nie było w najgłębszej komunie ,żeby ktoś wstawiał malowidła nic nie warte ,a poza tym malowane obecnie do muzeum.Co to za EKSPONAT MUZEALNY-co?

 • 5 1 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Gratuluję Pani Steni wystawy oraz dziękuję za godne i odważne promowanie pięknych Kaszub.

 • 4 1 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszubski hacjendero

  do ojoj. No nie wiem. Moim zdaniem obrazy ciekawe. Sztuka, albo to co za nią uchodzi, ma to do siebie, że jednym się podoba, innym nie. Nikt nie twierdzi, że to eksponaty. Wernisaż to wystawa. Czyżby nasza stereotypowa, bezinteresowna zawiść wobec bliźniego? Dobrze, że Muzeum Kaszubskie otwiera się na lokalnych twórców. Tak właśnie powinno być. A nie tylko zakurzone łapcie, grabie i wazony.
  Nie wiem, co ma do tego komuna, wtedy to były odjazdy. Przypomnij sobie ponure bohomazy abstrakcjonistów, albo socrealistyczne khm dzieła. Plakaty- Tu leży bumelant, albo Nie jedź na złączu. Panie, pierniczysz...

 • 2 2 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MIREK-monsz-GRAŻYNY

  Grażyna lepiej maluje po wojakach

 • 0 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ab55

  Na pewno warto pokazywać osiągnięcia kaszubskich artystów , ale dlaczego w muzeum a nie w galerii Refektarz , galeria chyba lepiej jest przygotowana na wernisaż .

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.