Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zespół Trzecia Godzina Dnia zaśpiewał dla Kartuskiego Hospicjum

Opublikowany: 2017-10-16 12:10 Autor: Magda Dzienisz

Po raz kolejny w Kartuzach zorganizowano akcję Dwa Światy, której celem jest zbiórka na rzecz Kartuskiego Hospicjum Caritas. W jej ramach w niedzielę w kościele pw. Św. Wojciecha zaśpiewała grupa Trzecia Godzina Dnia - najbardziej znany i najdłużej działający z zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

Kościół pw. Św. Wojciecha w niedzielny wieczór wypełniony był po brzegi. Wystąpił tam zespół Trzecia Godzina Dnia – pop-gospelowy chór chrześcijański. Zaśpiewał specjalnie dla Kartuskiego Hospicjum w ramach akcji Dwa Światy. Wcześniej, przez całą niedzielę, wolontariusze hospicjum rozdawali po mszach św. cebulki żonkili i zbierali datki pieniężne jako wsparcie działalności hospicjum.

fot. nadesłane/UM Kartuzy

fot. nadesłane/UM Kartuzy

Impreza odbyła się już po raz czwarty, z każdym kolejnym rokiem udaję się zebrać coraz więcej środków na rzecz hospicjum.

- Koncerty, które odbywają się zawsze jesienią są również naszym podziękowaniem dla wszystkich wolontariuszy za ich wielką życzliwość i serce – informuje parafia pw. Św. Wojciecha w Kartuzach.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [42]

 • 6 2 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TGD

  Rewelacja! Coś pięknego!

 • 1 2 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bolek

  Posel Lamczyk znowu na imprezie,a w Warszawie trzeba wspierac lekarzy rezydentow...

 • 4 3 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Najważniejsza jest profilaktyka zdrowotna, aby ludzie byli zdrowi i nie trafiali do hospicjum. Każdy nowotwór można usunąć w ciągu kilku tygodni immunoterapią. Niestety w Polsce podaje się gaz musztardowy nazywany chemioterapią, który powoduje raka i ludzie trafiają do hospicjum. Błędne koło. Grałem kilka razy dla hospicjum w Pucku z ks. Janem Kaczkowskim.

 • 3 7 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  P.S. Dla kartuskiego również grałem kilka lat temu podczas akcji żonkil i przekazałem 500 zł. Przydałby się wykład "Stop dla raka" przy parafii św. Wojciecha, przy kolegiacie były 4.

 • 6 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marija

  Byłam- cudowne przeżycie.Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy włożyli pracę w organizację.

 • 2 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marija

  Byłam- cudowne przeżycie.Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy włożyli pracę w organizację.

 • 1 4 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Durniak

  Nie kompromituj sie chlopie

 • 6 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anka

  Piękny koncert . Mam nadzieję ze uda się zbudować hospicjum stacionarne.... bede wspierac całym sercem , na tyle ile sie uda finansowo.

 • 5 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Eliza

  koncert przepiekny , piekny pokaz efektow specjalnych , świateł. Gratulacje dla tych troje młodych ludzi którzy byli pomysłodawcami DWA ŚWIATY . Dla wszystkich którzy wspieraja . Ks Marka . Ks Łukasza , wolontariuszy i wielu innych ... których zapewne praca zostanie doceniona dopiero po drugiej stronie życia. Wy wiecie że warto.

 • 6 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wojtek

  Piękne spotkanie , koncert udany , fajne efekty świetlne , kosciół wypełniony po brzegi ... chwała tym co przyczynili się do tego koncertu .... pomagajmy i wsperajmy hospicjum. nigdy nikt nie wie czy kiedys bedzie potrzebował pomocy.

 • 0 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do anki

  Stacjonarne pisze się przez "j" a nie i PAMIETAJ!!

 • 7 7 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # missa tridentina

  Bezmyślni, robią koncert w Domu Bożym jak protestanci, święty ks. Janie Maria Vianney, patronie proboszczów, módl się za nimi aby przejrzeli.

 • 7 10 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Maksymilian.

  Zgadzam się z powyższą wypowiedzią, z Kościoła Katolickiego robią jaskinię zbójców.....szkoda , że Pan Jezus tam nie stanął i batem ich nie przepędził jak to ongiś uczynił...tych wszystkich organizatorów i uczestników.....tak postępują ludzie którzy nie wierzą w Pana Boga....siebie wychwalają zamiast Pana Jezusa w tabernakulum.....barbarzyńcy....BOŻE PRZEZ RANY PANA JEZUSA ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI GRZESZNYMI....

 • 1 5 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @miska

  Jak to dobrze, że kościół wreszcie porzucił trydenckie zabobony!

 • 5 2 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ohyda spustoszenia, Akita

  „Płaczę, bo Kościół ciągle idzie drogą podziału, utraty prawdziwej wiary, odstępstwa, błędów, które coraz bardziej są rozpowszechniane i przyjmowane. Obecnie urzeczywistnia się to, co przepowiedziałam w Fatimie, co objawiłam właśnie tu w trzecim przesłaniu danym jednej z Moich małych córek. Również dla Kościoła nadszedł moment wielkiej próby, gdyż niegodziwy człowiek zajmie miejsce w jego łonie i ohyda spustoszenia wejdzie do Świętej Świątyni Boga."

 • 1 2 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # balbina

  Byłam tam z całą rodziną.Z mężem dziećmi i wnukami.Wszyscy zachwyceni.Prosimy o więcej.Kosciol żyje co było widać i słychać.Podziekowania dla organizatorów.

 • 0 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @missa...

  Droga misso , protestanci, gdy śpiewają oddają chwałę Bogu, a więc istotą ich śpiewu jest uwielbienie Boga a nie rozrywka...żeby było fajnie. Bo nie ma być fajnie ale ma być uwielbienie w Duchu św. Biblia wielokrotnie wspomina o oddawaniu Panu chwały poprzez śpiew i grę i niekoniecznie musi być to rytm średniowiecznych chorałów. Protestanci w zborach nigdy nie zbierają się na koncert ale na modlitwę uwielbienia poprzez śpiew bo Dom Boży nie jest do koncertowania ale modlitwy i wspólnoty , więc protestantów do tego nie mieszaj bo oni to się akurat potrafią modlić jak nikt.

 • 5 2 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Laudetur Jesus Christus

  odnośnie protestantów wystarczy cytat ks. Jakuba Wujka (autor przekładu Biblii na język polski): „o tym że zbory (…) nie są Kościołami Chrystusowymi, ale bożnicami szatańskimi”, sekt protestanckich jest tysiące jak i odstępstw z nimi związanych m.in koncerty w prezbiterium i przesłonięcie/odsuwanie na bok tabernakulum
  Koncert w kościele jest profanacją Świątyni Bożej, mógł odbyć się w pobliskiej szkole ale judaizacja i protestantyzacja Kościoła Katolickiego postępuje tak szybko, że ludzie wierzący ale nie znający tak naprawdę nauczania Kościoła postępują bezrefleksyjnie, jak barany prowadzone na rzeź

 • 2 3 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Laudetur...

  Człowieku Jakub Wujek żył w XVI wieku, nawet nie chcę myśleć , co by napisał gdyby wiedział, że teraz kapłan odprawia mszę stojąc tyłem do tabernakulum i nie sprawuje liturgii po łacinie, albo że komunii udzielają świeccy szafarze? W żadnym z kościołów protestanckich nie ma tabernakulum , bo tam się eucharystii nie przechowuje , więc i przesuwać nie ma czego.
  Proponuję, żebyś odmówił teraz różaniec a nie wdawał się w dyskusję bo wprowadzasz ludzi w błąd i chyba zbyt szybko oceniasz, a napisane jest "nie sądźcie abyście nie byli sądzeni, jaką miarą wy mierzycie odmierzą w zanadrze wasze".

 • 6 3 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Semper fidelis

  należy upominać grzeszników "Gdy brat twój zgrzeszy, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi!” (Mt 18,15)
  nauczanie Kościoła Katolickiego w tej materii jest niezmienne: aggiornamento, modernizm zostały potępione przez papieży
  Luter został ekskomunikowany przez papieża Leona X, więc nie wiek, w którym żył ks. Jakub Wujek, a wierność nauczaniu Kościoła jest tu istotna
  koncerty w prezbiterium są jak najbardziej protestanckie, a obecnie księża Kościoła Katolickiego by dorównać protestantomw ramach fałszywie pojmowanego ekumenizmu przesłaniają/odsuwają tabernakulum by taki koncert mógł być zorganizowany

 • 4 3 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # +JMJ+

  Kochani TRADYCJONALIŚCI (cieszę się, że jest nas więcej) nie przekonacie tych co są za takimi koncertami. Przecież destrukcja posoborowa poszła tak daleko, że w kościołach wszystko jest dozwolone z wyjątkiem tridentiny. Co z tego, że przepisy Kościoła mówią co wolno w kościele, a czego nie wolno, a i tak w praktyce większość kapłanów ma to gdzieś. Oj dużo by mówić.

 • 7 2 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rorate Caeli

  Założę się, że gdyby ówcześni zakonnicy-kartuzi, przyszli na Novus Ordo Missae do kolegiaty, pomyśleliby, że jakaś pseudokatolicka sekta przejęła ich kościół, już nie wspominając o niegodnym udzielaniu Komunii Świętej, bez wykonania znaku krzyża prze księdza i przyjmowaniu przez wiernych Ciała Chrystusa na stojąco jak równy z równym (tylko diabeł nie klęka Non serviam) i o szafarzach, Komunii Świętej mogą udzielać tylko kapłani Kościoła Katolickiego swymi w tym celu konsekrowanymi dłońmi.

 • 2 3 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @tradycjonaliści

  Podoba mi się Wasze wybiórcze podejście do nauczania Kościoła. Tak jakby zapisy ostatniego soboru były nieistotne i spisało je sobie kliku pajaców na podwórku. Jeżeli tak bardzo lubicie tradycje to może spotykajcie się jak kościół starożytny w jakiejś jaskini. Rzucacie łacińskimi zwrotami i dzięki temu czujecie się lepsi i ważniejsi. Żaden z Was na niedzielnym wydarzeniu nie był, ale najlepiej wiecie co tam się działo. Pozdrawiam i życzę abyście trochę poluzowali ten kij wzdłuż kręgosłupa.

 • 5 2 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@tradycjonaliści

  Przyjacielu Sobór Watykański II nic nie wspominał o ministrantkach, szafarzach Komunii, o Komunii na stojąco i do łapy, o odwracaniu ołtarzy o języku narodowym w liturgii o gitarkach na Mszy etc, etc. Te wszystkie zmiany są pokłosiem NIEPOSŁUSZEŃSTWA i słabości Watykanu który zamiast reagować na takie zachowania tolerował te nadużycia by w końcu "uprawomocnić" to i owo.
  Nie wiem jak inni, ale ja nie czuję się "lepszy" od innych, ale widzę co się dzieje w Kościele.
  Co do koncertu to proszę zwrócić uwagę, że nie krytykujemy koncertu jako koncertu, ale to, że odbył się on w kościele. Można było go zorganizować gdzie indziej. Kościół jest miejscem sprawowania kultu - nie rozrywki
  +JMJ+

 • 4 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Syllabus Errorum

  "Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami. Oni przychodzą do was w przebraniu owczym, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Tak zatem poznacie ich po ich owocach". Mt 7,15-20
  owoc Soboru Watykańskiego II antropocentryzm zamiast teocentryzmu, podziały w kościele itp.,

  Kij jest jak najbardziej wskazany, kije tym bardziej "Pokuta, pokuta, pokuta".

  Amoris Laetitia papieża Franciszka dopuszcza możliwość Komuni Świętej dla cudzołożników wbrew nauczaniu Pana Jezusa Chrystusa:

  "Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła."

 • 2 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tradycjonaliści

  Można się z Wami zgodzić. Mi jedynie chodzi o to, że dla mojej wiary nie ma znaczenia czy w kościele grają organki czy gitarki, ani to, że ksiądz stoi do mnie przodem czy tyłem, albo mówi po łacinie czy po polsku. To wszystko są rzeczy ustalone przez ludzi, więc nie można jednoznacznie powiedzieć, które są "lepsze".

 • 0 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # +JMJ+

  Tradycjonaliści gdzie jeździcie na Mszę? Pytaliście kogoś o możliwość uczestniczenia we Mszy w Kartuzach?

 • 2 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @tradycjonaliści

  Nie zgadzam się z Twoją tezą. Lex orandi, lex credendi - prawo modlitwy jest prawem wiary. Stara Msza jest skoncentrowana na Bogu, na Ofierze, natomiast nowa na człowieku. Stąd dzisiejsi katolicy pogubili się w tym w co wierzą. Zanika sacrum, wiara w realną Obecność, wiara w przeistoczenie, w bezkrwawą Ofiarę. Teraz to jest uczta, ma być fajnie, ciekawie i NIE WOLNO się nudzić. O tzw Mszach dla dzieci nie wspominam bo to już tragedia. Reasumując całość doprowadza do tego, że w wielu przypadkach wiara katolików jest mieszanką wiary katolickiej z protestancką - szeroko pojętą.
  +JMJ+

 • 4 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mater Dei ora pro nobis peccatoribus

  nie są ważne moje czy twoje preferencje ale to czy Ofiara Mszy Świętej sprawowana jest godnie, Nowa Msza została skrojona na modłę uczty protestanckiej, zbanalizowana, księża w swoich kazaniach nie wspominają o piekle, o szatanie, o grzechach nieczystości, wolna amerykanka jeśli chodzi o strój wiernych, stroją się na różne ważne spotkania a na spotkanie z Bogiem przychodzą w większości ubrani niestosownie, nieelegancko, byle jak, Świątynia Boża nie jest miejscem na koncerty, oprawę świetlną jak w dyskotece

 • 0 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # missa tridentina

  Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej lub
  Bractwo Św. Piusa X

 • 4 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tuba Cordis

  "Robert kard. Sarah jako prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Świętych, czyli najbardziej kompetentna osoba w Stolicy Apostolskiej zaapelował ostatnio do biskupów i innych kapłanów, aby w liturgii Mszy św. - zamiast w kierunku wiernych, tworząc zamknięty krąg - zwrócili się na nowo ad orientem vel ad absidam, tj. ku Chrystusowi." taka mała zmiana, pierwszy krok
  i co? i nic! wszyscy nasi kapłani pozostają głusi, z Kartuzami włącznie

 • 0 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ missa tridentina

  Mogę zapytać ile osób jeździ? Pytaliście znajomych jaka grupa mogłaby się zebrać? Ja swego czasu pytałem mojego ks. proboszcza o możliwość, ale.....

 • 0 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # missa tridentina

  na razie wybieram się w pojedynkę, znajomi nie wiedzą co utracili wraz z porzuceniem przez Kościół Mszy trydenckiej (ze względu na młody wiek, brak zainteresowania tematem)

 • 2 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ missa tridentina

  Szkoda, że sam. A na Mszy solennej już byłeś? Gdy jestem u św Barbary zawsze jestem pod wrażeniem pięknie wykonanego śpiewu i całego zaangażowania GŚTK w celebrację. Mogę zapytać od jak dawna jeździsz?
  +JMJ+

 • 1 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # missa tridentina

  Jeżdżę rzadko ze względu na pracę i pobyt za granicą, pozostaje Msza Święta Trydencka w radiu internetowym FSSPX lub w Radiu Chrystusa Króla, pozdrawiam.

 • 3 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @missa.tridentina

  No cóż, niestety tacy jak my, nie mamy łatwego dostępu do Mszy w NFRR u siebie w parafiach, wiec musimy jeździć tam gdzie jest sprawowana Najswietsza Ofiara. Da Bog, a i to sie zmieni. Wszystkiego naj i optymizmu życzę, rosniemy w siłę, choć kładą nam kłody pod nogi.
  Omnia instaurare in Christo!
  +JMJ+

 • 1 2 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wyżej

  Czytam i nie mogę uwierzyć. Ja nigdzie nie jeżdżę, jak chcę się pomodlić, zamykam się w swojej "komorze" i modlę się a "Bóg, który widzi w ukryciu", oddaje mi swoim błogosławieństwem. O czym wy ludzie piszecie, w co wy wierzycie ? w msze w rycie takim czy innym? czy w Boga? Krytykujecie koncert a sami piszecie o pięknie wykonanych śpiewach i zaangażowaniu w celebrację. jak to czytam to mam wrażenie , że czytam recenzję artystycznego wydarzenia? O, co tu chodzi bo już mam tak namotane w głowie, że w ogóle przestanę chodzić do kościoła i będę się modlić w domu? Jak dobrze, że Bóg patrzy na serce i nie jest formalistą, wręcz nawet gani wszelkie przejawy faryzeizmu. Sami jedynie i prawdziwie wierzący a chaos wszędzie taki, że jakby człowiek w pokorze się przed Panem nie uniżał to by pewnie od tych wszystkich waszych mądrości wiarę stracił? A to jest takie proste - "módl się i pracuj", żyj godnie, uczciwie , miej serce dla ludzi i miłosierdzie dla ich ułomności, pokorę...To jest tylko tyle i aż tyle , jak nie będziecie mieli tego to wam nie pomoże żadna msza trydencka ani inne ludzkie nakazy!

 • 6 2 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do wyżej

  Nie wierzymy w Msze tylko w Boga, a Msza jest sakramentem który jest sprawowany z Jego polecenia. To On nakazał spełniać to Misterium, a sposób w jaki jest sprawowany wbrew pozorom jest bardzo ważny. Może prowadzić do Boga i uświęcać, a może też banalizować i rozmydlać wiarę. Jak już wspominałem nie krytykujemy koncertu tylko to, że zorganizowano go w świątyni która jest miejscem kultu - nie rozrywki. Nasza postawa nie ma nic wspólnego z faryzeizmem lecz stoimy na straży przestrzegania przepisów, norm i nakazów. Po coś ustalono, że ma być tak, a nie inaczej. Czy Bóg jest formalistą? Żeby się nie rozwijać w wywodach to tylko pragnę żebyś zwrócił uwagę na fakt, że sam Pan Jezus PRZESTRZEGAŁ wszystkich nakazów Prawa. Co Ty na to?

 • 1 5 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ missa

  To nie był koncert... to była modlitwa i uwielbienie Pana Boga !!!

  Nie byłaś/eś więc nie wypowiadaj się.

  Jesteś wyznawcą innej wiary lub odłamu chrześcijaństwa - uszanuj innych.

 • 1 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Samorządowcy

  Szkoda, że w Kartuzach nie ma miejsca na zorganizowanie koncertu "pod dachem" dla większej widowni.

  Mam nadzieję na rychły ponowny koncert TGD np. na Złotej Górze a może wzorem innych miast zorganizujemy u nas warsztaty gospel "Trzy dni z TGD"! 

 • 6 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ missa

  Z artykułu :"Impreza odbyła się już po raz czwarty, z każdym kolejnym rokiem udaję się zebrać coraz więcej środków na rzecz hospicjum.

  - Koncerty, które odbywają się zawsze jesienią są również naszym podziękowaniem dla wszystkich wolontariuszy za ich wielką życzliwość i serce – informuje parafia pw. Św. Wojciecha w Kartuzach."

  Z powyższego wynika jednak, że to nie tylko koncert ale i impreza.

 • 1 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WANDZIA

  BYŁO SUPER , JA BARDZIEJ WIERZE TERAZ W BOGA. TO WŁASNIE TAM SOBIE USWIADOMIŁAM , ZE GDZIES GO PORZUCIŁAM. CZAS NA PRZEMIANE. DZIEKUJE ZE , TEN KONCERT BYŁ

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.