Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Drużyna I LO na Klasztornej najlepsza w konkursie historycznym w Białym Dunajcu

Opublikowany: 2017-11-22 13:02 Autor: nadesłane

Uczniowie "Klasztornej" wykazali się najlepszą wiedzą historyczną o powstaniach śląskich i plebiscytach w Rzeczypospolitej i zwyciężyli konkurs historyczny "Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości”. Konkurs odbywał się w Białym Dunajcu, a patronat nad nim objął prezydent RP Andrzej Duda.

W Białym Dunajcu (pow. tatrzański) odbył się finał X konkursu historycznego “Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości” pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W tym roku tematem konkursu była “Rola powstań śląskich i plebiscytów w kształtowaniu granic Rzeczypospolitej”.

W konkursie uczestniczyły drużyny powiatu tatrzańskiego oraz gmin partnerskich z całego kraju. Drużyna z I LO na Klasztornej w składzie : Justyna Jelińska, Anna Walińska oraz Dawid Lewna wygrała rywalizację w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i zajęła I miejsce. Zwycięska drużyna otrzymała wartościowe nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu wysłuchali wykładu o Witoldzie Pileckim, koncertu młodzieżowego zespołu regionalnego 9 SIYŁ oraz mogli relaksować się w termach "Szaflary”.

Przed rozpoczęciem konkursu. Od lewej : Justyna Jelińska, Dawid Lewna, Anna Walińska udzielają wywiadu reporterowi Radia Eska. fot. nadesłane

Zwycięska drużyna z opiekunem panią Edytą Januszewską podczas wręczania nagród. fot. nadesłane

Zespół I LO z władzami powiatu tatrzańskiego. fot. nadesłane

Uczestnicy X konkursu “Podhalańskie I spiskie drogi do niepodległości”. Część uczestników wystąpiła w strojach regionalnych. fot. nadesłane

(nadesłane: I LO)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.