Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Muzyczne pożegnanie Zofii Watrak, dyrektor Galerii Refektarz

Opublikowany: 2017-11-06 10:50 Autor: nadesłane

Wyjątkowy koncert, w którym 14 solistów śpiewało utwory Zygmunta Koniecznego, odbył się w sobotę w Kartuskim Centrum Kultury. Wydarzenie było także okazją do podziękowania Zofii Watrak za jej dziesięcioletnie kierowanie Galerią Refektarz.

Podczas Koncertu Zaduszkowego „Pejzaż z Aniołami” wystąpiło 14 solistów – absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku z towarzyszeniem 9-osobowego zespołu – absolwentów tej samej uczelni. Artyści wykonali utwory Zygmunta Koniecznego, a do Kartuz przyjechali na zaproszenie pani profesor z gdańskiej AM, Anny Domżalskiej, która w ten sobotni wieczór pełniła funkcję Kierownika Artystycznego koncertu. Był to jedyny taki koncert w Polsce.

fot. UM Kartuzy

fot. UM Kartuzy

Organizatorem wydarzenia była kartuska Galeria Refektarz. Koncert miał szczególny wymiar – był także koncertem pożegnalnym. Tym spotkaniem z kierowaniem Galerią w Kartuzach pożegnała się długoletnia dyrektor, laureatka wielu wyróżnień i nagród – w tym Splendor Gedanensis w 2015 roku, historyk, kurator i krytyk sztuki – dr Zofia Watrak. Piastowała ona funkcję dyrektora Galerii w Kartuzach przez ponad 10 lat – począwszy od kwietnia 2007 roku.

fot. UM Kartuzy

fot. UM Kartuzy

fot. UM Kartuzy

Zofia Watrak otrzymała z tej okazji specjalne podziękowania i gratulacje od Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, burmistrza Kartuz i Wojciecha Jaworowskiego, zastępcy burmistrza.

fot. UM Kartuzy

(nadesłane:UM Kartuzy, oprac. M.Dz.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [6]

 • 3 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kartuziak

  A gdzie tłumy zachwyconych widzów?

 • 3 1 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # podatnik

  A kto za to płaci? Za koncert? Za funkcjonowanie Galerii? Ile osób tam pracuje?

 • 2 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ podatnik

  ja i Ty czyli my :)

 • 3 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # CLEAR

  Koncert był cudowny i widzowie ( ponad dwieście osób) byli zachwyceni. A pani Zofia Watrak jest osobą bardzo miłą i ciepłą i dziękujemy jej za te lata przybliżania nam kultury przez wielkie K w Kartuzach :)

 • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # petrus

  Potwierdzam - koncert był rewelacyjny !!! Przepiękna uczta dla ucha i oka. Młodzi profesjonaliści dali pokaz możliwości wokalnych na poziomie który mógł wzruszyć i zachwycić nawet wybrednych słuchaczy. A informacja dla kartuziaka - sala była pełna - tylko Ciebie tam brakowało. Muzyka estradowa na najwyższym poziomie jaki zdarzyło mi się wysłuchać w Kartuzach. REWELACJA !!! I na koniec - jeżeli w taki sposób miałyby być wydawane pieniądze z moich podatków - to ja jestem za ... mogę nawet dołożyć bo warto... proszę wydawać więcej :)

 • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Droga galeria

  Wstęp do galerii jest bardzo drogi.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.