Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Nauczyciele Klasztornej kolejny raz dali popis gry aktorskiej w charytatywnych jasełkach

Opublikowany: 2017-12-01 20:41 Autor: Magda Dzienisz

Występ nauczycieli I LO na Klasztornej, którzy wcielili się w postaci aniołów, diabłów, pasterzy i Świętej Rodziny, znów wzbudził furorę. Jasełka towarzyszyły Charytatywnemu Kiermaszowi Świątecznemu. Wszystko odbyło się się w szczytnym celu, by zebrać pieniądze na potrzeby Kartuskiego Hospicjum Domowego.

Nauczyciele Klasztornej nie zawiedli i znowu dali prawdziwy popis swoich aktorskich umiejętności. Po raz trzeci znakomicie zagrali w Jasełkach, zbierając gorące oklaski i salwy śmiechu. Pokazali, że „Każdy może dobrym być”, nawet wygnany z piekła diabeł.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Znów mistrzowsko Heroda zagrał Wojciech Chlebba, a Trzej Królowie, w których wcielili się Zdzisław Sokół, Andrzej Klasa i ks. Stanisław Mejer, wzbudzili furorę. Wspaniale diablicę Hellę zagrała Ewa Marszałkowska, jej towarzysza Borutę – Ryszard Dawidowski, a czterej Pastuszkowie: Joanna Tusk-Wolska, Jadwiga Ortmann-Ulatowska, Agnieszka Niklas i Daria Bemowska, byli wprost bezkonkurencyjni. Wszyscy aktorzy, bez wyjątku, doskonale odegrali swoje role. Reżyserem tego wyjątkowego spektaklu była Beata Grzenkowicz, ona także odpowiadała za opracowanie scenariusza. Muzyką i aranżacjami zajął się Mirosław Lange.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Wszyscy działali w słusznej sprawie – środki zgromadzone podczas kiermaszu świątecznych akcesoriów, licytacji, loterii, sprzedaży ciast, przekazane zostaną na potrzeby Kartuskiego Hospicjum Domowego. Ks. Marek Trybowski podziękował wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia.

- Czuć ogromne zaangażowanie młodzieży, nauczycieli, rodziców, darczyńców – mówił. – Była to przepiękna szopka bożonarodzeniowa, było w niej mnóstwo wątków, które warto wziąć sobie do serca. Dzisiejsze spotkanie jest w przededniu rozpoczęcia Adwentu. To dobry czas dla każdego z nas, warto, byśmy wracając do tego wydarzenia, które widzieliśmy przed chwilą, wzięli do serca niektóre wątki i wcielili je w życie. Matka Teresa mówiła, że jak patrzysz z miłością w oczy drugiego człowieka, to wtedy dzieje się prawdziwe Boże Narodzenie. My dzisiaj uczestnicząc w tym wydarzeniu też myślimy o ludziach chorych i cierpiących. Chciałbym wam życzyć, aby w domu, wśród najbliższych, w waszym miejscu pracy, gdziekolwiek się znajdujecie, w waszych sercach zawsze było Boże Narodzenie.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

W Jasełkach wystąpili:

Narrator – dyrektor Maria Mejer-Kobiela, Maryja – Katarzyna Grzenkowicz, Józef – Ryszard Leszkowski, Archaniołowie: Gabriel – Grażyna Żakowska, Michał – Emilia Leszkowska, Rafał – Edyta Januszewska, Piotr – Żaneta Hinca, małe Aniołki – Sabina Kobiela i Magda Plichta, Diabły : Lucyfer – Beata Grzenkowicz, Boruta – Ryszard Dawidowski, Hella – Ewa Marszałkowska, nawrócony diabeł Rokita – Maciej Skierka, Herod – Wojciech Chlebba, Kacper – Zdzisław Sokół, Melchior – ks. Stanisław Mejer, Baltazar – Andrzej Klasa, Żyd Icek – Łukasz Puzdrowski, Śmierć – Martyna Jaskulska, Pasterze: Kuba – Joanna Tusk-Wolska, Maciek – Jadwiga Ortmann-Ulatowska, Stach – Agnieszka Niklas, Antek – Daria Bemowska.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [17]

 • 12 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # i po świetach

  Tareaz jasełka a w poniedziałek to pewnie będzie szopka góralska :)

 • 12 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  Tak trzymać. Dobra robota. LO na Klasztornej - moja dawna szkoła :)

 • 10 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xolo

  Dla mnie bomba :)

 • 11 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # m~s~c

  Fantastyczne przedstawienie. Z przyjemnością przyjdę w przyszłym roku ☺

 • 11 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo!

  Rewelacyjne jasełka! Brawa dla aktorów!

 • 4 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # future

  W poniedziałek to będzie szopka!

 • 4 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do future

  ...no i to na zad góralska!

 • 4 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ex katolik z parafii na Wybika

  nie wierzę już w żadne słowo tego księdza... Po nagłośnieniu sprawy tej parafialno - caritasowej działki na Leśnej, straciłem cały szacunek...

 • 1 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ściema

  " nauczyciele " bawią się w jasełka, za chwilę protestują.
  najlepszy ten brodaty dziennikarz.

 • 4 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ściema

  Jak na razie każdemu wolno się bawić (możesz się przyłączyć w przyszłym roku)i każdemu wolno protestować.Brodaty dziennikarz niezły

 • 1 5 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # można protestować, ok

  ale nie robić, sobie jaj w " jasełka ".
  Uczeń się zapyta, co pan-pani, co to za ubranie i peruki ?
  Trochę powagi ! W Poniedziałek będą was wytykać w przerwie, na korytarzach.
  Ale jaja.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji #

 • 2 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @można protestować, ok

  Naprawdę tak sądzisz? Wszyscy podziwiają grę aktorską i zaangażowanie, a ty mówisz o wyśmiewaniu? Błagam. Nie wydaje mi się, żebyś wiedział/a o tej szkole zbyt wiele ;)

 • 15 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @można protestować, ok

  Czy wie Pan/Pani ile czasu, pracy i zaangażowania trzeba włożyć w przygotowanie takiego ponadgodzinnego spektaklu oraz całego kiermaszu? Czy wie Pan/Pani ilu nauczycieli, uczniów i rodziców poświęciło się by zebrać pieniądze dla kartuskiego hospicjum (już po raz trzeci)? Oczywiście że Pan/Pani NIE MA zielonego pojęcia. Uczniowie z Klasztornej mają dużo więcej rozumu niż Pan/Pani i wyśmiewanie się nigdy by im do głowy nie przyszło. Natomiast szacunek dla grona pedagogicznego za zaangażowanie napewno.
  Co do "robienia sobie jaj" i "braku powagi" to szkoda mojej klawiatury na komentarz....

  Jasełka i kiermasz BOMBA!!! Tak trzymać!

 • 9 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gawel

  Brawo dla grona grona pedagogicznego super wyszło

 • 2 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Adas

  Jestem pod wrażeniem. Super że mamy takich nauczycieli. Pełen szacunek. Kochani jesteście. Jestem uczniem tej szkoły i jestem pod wrażeniem. Wiem też że długo trwały próby i cała organizacja. Jesteście wielcy

 • 2 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Alex

  My nigdy nie będziemy się śmiać z naszych nauczycieli. Bo mają peruki i bawią się w jasełka. Wręcz przeciwnie . Szacun ...... teraz jeszcze bardziej Was podziwiam

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.