Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zobacz fragment filmu Żywioły i opowieść o artyście Wojciechu Benedzie

Opublikowany: 2017-12-01 14:41 Autor: Magda Dzienisz

Żywioły to dokument o ludziach z Kaszub i siłach, które napędzają ich do działania i tworzenia. Prezentujemy pierwszy fragment filmu, w którym o swojej twórczości opowiada Wojciech Beneda - malarz i kompozytor. Reprezentuje jeden z żywiołów - eter.

Twórcy filmu „Żywioły”: Ewelina Karczewska i Piotra Zatoń z fundacji „Aby chciało się chcieć", opowiadają o mieszkańcach Kaszub. Pokazują ich nieprzeciętność, wyjątkową energię, pasje, talenty i wszystko to, co napędza ich do życia i działania. Przyrównują ich do sił, które niczym tytułowe żywioły, pozwalają tworzyć.

Bohaterami krótkich reportaży są: Sulisława Borowska, która dzięki sile ognia tworzy wyjątkowe świeczniki, Paweł Nowak wygrywający kaskadę dźwięków na akordeonie dzięki mocy powietrza. Czesława Bira, znanego rzeźbiarza, poznajemy nie poprzez jego drewniane dzieła, a… motor, który sam złożył. Są jeszcze pełne energii i radości Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej oraz kompozytor i malarz Wojciech Beneda, który w dokumencie reprezentuje eter.

Na naszych łamach będziemy prezentować fragmenty filmu. Oto pierwszy z nich, opowieść o Wojciechu Benedzie:

Twórcy aktualnie pracują nad drugą edycją „Żywiołów”. Bohaterami również będą nietuzinkowi mieszkańcy Kaszub. Więcej o kolejnym filmie Eweliny i Piotra będzie można wkrótce przeczytać na naszych łamach.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 4 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

    Bardzo ciekawy film. Gratuluję.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.