Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Żukowo. Kiermasz Świąteczny dla Wiesława Doliny

Opublikowany: 2017-12-23 10:28 Autor: nadesłane

Przesłaniem tegorocznego Kiermaszu Świątecznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką panią Hanną Gruba, była pomoc strażakowi Wiesławowi Dolina z OSP w Żukowie. Uczniowie i nauczyciele oraz rodzice przygotowali mnóstwo pięknych ozdób, które przez tydzień sprzedawali na szkolnych korytarzach.

Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi…
Jan Paweł II

Przez cały tydzień w SP nr 1 w Żukowie trwał kiermasz świąteczny, którego celem była pomoc Wiesławowi Dolinie, który choruje na stwardnienie zanikowo-boczne. Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami podjęli wyzwanie i bezzwłocznie przystąpili do działań artystycznych. Na lekcjach w szkole, w zaciszu domowym, powstawały przeróżne cudeńka. W mieście pojawiły się plakaty zachęcające do udziału w kiermaszu, wydrukowane bezpłatnie przez firmę Polikom z Żukowa. Również w żukowskich kościołach księża ogłosili szkolną akcję.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

W dniu 13 grudnia kiermasz ruszył pełną parą. Powstała bogata „strefa sprzedaży”. Na stołach pojawiło się wiele różnorodnych ozdób bożonarodzeniowych. Każdy kupujący mógł znaleźć coś dla siebie. W filii, przy ulicy Gdańskiej 66, sprzedaż prowadziły dzieci ze świetlicy pod okiem pań nauczycielek. Tutaj także nie brakowało świątecznego towaru i chętnych do kupna.

Do grona zainteresowanych dołączyli również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie, na czele z komendantem Dawidem Drewą. Wspólnie zakupili choinkę, którą przygotowały dzieci i wychowawczynie klas młodszych. Zdobi ona obecnie żukowską strażnicę. Zebrane pieniądze dołożyli do środków pozyskanych przez Samorząd Uczniowski podczas kiermaszu. Przed świętami, na ręce pani Alicji Doliny, delegacja szkoły z dyrektorką Renatą Stubińską-Nalewajek złożyła życzenia i wręczyła świąteczne prezenty oraz zebrane podczas kiermaszu pieniądze.

- Wszyscy uczestnicy kiermaszu wykazali się ogromną wrażliwością i życzliwością. Kolejny raz bezinteresownie otworzyli się na potrzeby drugiego człowieka i przekazali najcenniejszy dar, dar serca. Dziękujemy za wsparcie, zainteresowanie i pomoc w przeprowadzeniu tej akcji – podkreślają organizatorzy akcji.

(nadesłane: Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.