Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Świetliki z kartuskiej Dwójki zajęły I miejsce na przeglądzie kolędniczym w Elblągu

Opublikowany: 2018-01-17 12:27 Autor: nadesłane

Zespół teatralny Świetliki, w skład którego wchodzą uczniowie kl. IIIb i VIc z SP nr 2 w Kartuzach, zaprezentował się podczas XVIII Gdyńskiego Przeglądu Jasełek w Gdyni i XXIII Przeglądu Przedstawień Kolędniczych, Misteriów Bożonarodzeniowych, Jasełek oraz Szopek Noworocznych w Elblągu. Uczniowie świetnie poradzili sobie w Elblągu, gdzie zajęli I miejsce.

Szkolny zespół teatralny Świetliki z Dwójki wciąż żyje świąteczną atmosferą. A wszystko to za sprawą konkursów bożonarodzeniowych, w których zespół brał udział. Oba konkursy miały zasięg wojewódzki i skupiały liczne zespoły działające w szkołach i domach kultury. Ideą przeglądów było podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych oraz zilustrowanie słowem, ruchem i gestem narodzin Pana Jezusa.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Temat dla wszystkich zespołów taki sam, a jednak sposoby przedstawienia tej radosnej nowiny były przeróżne i na bardzo wysokim poziomie. Świetliki, pod czujnym okiem opiekunki p. Gabrieli Jankowskiej przy pomocy p. Beaty Żaczek, przedstawiły przedstawienie pt: „Aniele, niebieski posłańcu”. Starannie dobrane role, wymowne teksty, trafne podkłady muzyczne oraz poruszające serca przesłanie sprawiły, że spektakl wzruszył niejednego widza i wprowadził go w nastrój zadumy i przemyślenia.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Członkowie zespołu wykazali się znakomitą grą aktorską oraz niezwykłymi umiejętnościami. Świetnie poradzili sobie na deskach scenicznych, gdzie w Elblągu wywalczyli I miejsce. Ponadto Amelia Kwidzińska z IIIb zdobyła nagrodę indywidualną, a Weronika Konkol z VI c dwukrotnie została wyróżniona nagrodą aktorską.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

fot. nadesłane

fot. nadesłane

(nadesłane: SP nr 2 w Kartuzach)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.