Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Żukowo. Uczniowie SP nr 1 wystąpili dla kochanych babć i dziadków

Opublikowany: 2018-01-23 14:34 Autor: nadesłane

W żukowskiej Jedynce miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Na zaproszenie wnucząt z klasy II a, II b oraz uczniów uczących się języka kaszubskiego z V a i V b przybyli ich najukochańsi dziadkowie. Specjalnie dla nich dzieci zaprezentowały swoje talenty, a także obdarowały upominkami.

Do żukowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 przybyła w poniedziałek ponad setka seniorów. Powitała ich Renata Stubińska-Nalewajek, życząc im zdrowia, pociechy z wnucząt oraz radości z ich rozpieszczania. Wyjątkowi goście, babcie i dziadkowie, prababcie i pradziadkowie, zostali ugoszczeni po królewsku. Podczas występów artystycznych raczyli się słodkościami i ciepłymi napojami. Obserwowali swoje wnuczęta, podziwiali talenty wokalne, recytatorskie i aktorskie.

fot. nadesłane

Dziewczynki z klas starszych grały na gitarze i trąbce oraz śpiewały kolędy. Pojawili się także ludowi przebierańcy, czyli „Gwiozdka” bawiąc gości kaszubskimi żartami. Następnie uczniowie z klasy II b wystąpili z przedstawieniem pt. „Zabawa w śpiącą królewnę”. Barwne stroje, humorystyczne teksty, wywołały radość na twarzach widzów. W kolejnej odsłonie mali artyści z klasy II a po mistrzowsku zinterpretowali znany wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

fot. nadesłane

Na zakończenie wystąpili recytatorzy, prezentujący wiersze okolicznościowe i piosenki dla Babć i Dziadków. Kulminacyjnym punktem całego spotkania było uroczyste wniesienie dwóch tortów, upieczonych przez panią Anitę Okuniewską i wspólne odśpiewanie „sto lat”. Dzieci obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami.

fot. nadesłane

-W szkolnych murach, powstał międzypokoleniowy most łączący małe i wielkie serca. W przygotowanie całej imprezy włączyły się niezawodne mamy oraz obsługa szkoły. Nad wszystkim czuwały wychowawczynie Grażyna Glienke i Marzena Górska. Ogromne brawa i podziękowania dla organizatorów i zacnych gości – podkreślają nauczyciele z żukowskiej „Jedynki”.

(nadesłane: Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.