Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Żukowski finał WOŚP ze sporą frekwencją. Ciekawe aukcje, bieg i dużo atrakcji

Opublikowany: 2018-01-14 20:50 Autor: Magda Dzienisz

Jak zawsze finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie przyciąga wiele osób. W hali sportowo-widowiskowej trwały ciekawe licytacje, były występy młodych mieszkańców gminy, specjalny kramik, mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, a nawet... psi zaprzęg.

Od rana na ulicach Żukowa, Chwaszczyna, Przyjaźni, Skrzeszewa, Leźna i Niestępowa kwestowało kilkudziesięciu wolontariuszy. Najmłodsza z nich miała zaledwie 4 lata i kwestowała już drugi rok. Finał WOŚP w Żukowie rozpoczął się od biegu „Policz się z cukrzycą”.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Żukowski sztab WOŚP zebrał w tym roku wiele ciekawych rzeczy, które można było wylicytować w ramach akcji. Gadżety Lechii Gdańsk wylicytowano za 420 zł, za koszulkę Szymona Sajnoka przekazaną przez sportnakaszubach.pl zaoferowano 510 zł na aukcji Allegro, za voucher na przejażdżkę psim zaprzęgiem zaoferowano 300 zł – psy z Eskimoteam można było również pogłaskać na miejscu.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

250 zł zaoferowano za jednego z dwóch ogromnych misiów, za 150 zł wylicytowano jeden z trzech orkiestrowych tortów upieczonych przez Cukiernię Markiza, za 200 zł wylictowano komplet orkiestowych gadżetów, za 260 zł kosz smakołyków przygotowanych przez KGW Tuchom. Po raz pierwszy licytujący mogli zapłacić nie gotówką, a przy pomocy karty płatniczej – żukowski sztab przygotował bowiem terminal.

fot. Magda Dzienisz

Na scenie prezentowali się młodzi wykonawcy z gminy Żukowo. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Heweliusza przygotowali pyszne ciasta, które można było spróbować w „Kąciku Łasucha”. Na Kramiku WOŚP znalazło się mnóstwo ciekawych rzeczy, a dodatkowo robiąc zakupy można wziąć udział w losowaniu cennych nagród. Najmłodsi wzięli w warsztatach i zajęciach kreatywnych, wśród nich specjalną ofertę przygotowało Centrum Edukacyjno – Językowe MyTime. Dużą frajdą dla dzieci była także możliwość zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach czy układanie klocków Lego. Finał WOŚP w Żukowie zakończył się Światełkiem do Nieba.

fot. Magda Dzienisz

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [4]

 • 3 7 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Józef

  Jak to możliwe że samorządy wspierają taką akcje!!
  Pani Premier jasno odcięła się od tej akcji, Prawo i Sprawiedliwość też nie popiera tego!! Stop takim akcjom. 500 plus brać to tak ale sluchac co partia ma w programie to już nie!!! Potem macie te swoje róbta co chceta!!

 • 1 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Józef

  A Ty widać masz ból czterech liter.

 • 2 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "Róbta co chceta"

  Odnosi się do pomysłów, by przyciągnąć ludzi tam, gdzie zbierane są pieniądze. Akcja nikomu niczego nie narzuca.

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  do Józef. A jak to możliwe że WOŚP musi wyposażać szpitale w sprzęt , który powinno zapewnić państwo?
  Jak szpitale dostają sprzęt to jakoś nikt nie protestuje.
  Jak by Pani premier ( w sumie już Pan premier) zapewnili odpowiednie środki na leczenie to takie akcje nie były by potrzebne.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.