Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Ferie zimowe w Muzeum Kaszubskim

Opublikowany: 2018-02-15 11:14 Autor: nadesłane

Minęły ferie zimowe. Dni od 30 stycznia do 10 lutego upłynęły w muzeum pod znakiem dobrej zabawy połączonej z poznawaniem tradycji i kultury kaszubskiej. Muzeum na ten czas przygotowało dla dzieci i młodzieży mnóstwo atrakcji.

Pierwszego dnia zimowych wakacji młodzi goście Muzeum wykonywali lampiony pod okiem Kamili Szelągowicz. Nie mniejszą atrakcją okazało się wykonywanie lalek. Animatorka – pani Edyta Wreza przekazała wiedzę o tym, jak od podstaw wykonać zabawkę. o skonstruowaniu lalek, dzieci mogły ozdobić swoje dzieła, według własnego projektu. Resztę dnia spędzoną w Muzeum Kaszubskim umilały zabawy ruchowe i edukacyjne.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

W kolejnych dniach próbowano swoich sił w tkaniu na krośnie. Uczestnicy tworzyli zabawki z wełny, biżuterię i maski, na których odwzorowywano owcę rasy kaszubskiej. Ponadto malowano na drewnie, szkle, tkaninie a także poznawano technikę decoupage.

Na ostatnie spotkanie zaplanowano zajęcia kulinarne. Uczestnicy przygotowali ciasto na wafle, które pod okiem opiekunów wypiekano. Te kulinarne przysmaki podawano z różnymi dodatkami. Najczęściej dzieci wykorzystywały cukier puder, dżem oraz różnego rodzaju posypki.. Była to nie tylko smakowita uczta, ale przy okazji świetna zabawa. Na koniec dzieci częstowały swoimi wypiekami rodziców.

fot. nadesłane

W feriach brały udział dzieci z Kartuz i okolicznych miejscowości. Środy – wyłączone z programu ferii – przeznaczone były dla gości z Trójmiasta, którzy chętnie skorzystali z oferty edukacyjnej Muzeum. Dodatkową atrakcją dla wszystkich był pokaz czesania runa i przędzenia wełny, zaprezentowany przez panie z Klubu Kołowrotek.

(nadesłane: Muzeum Kaszubskie)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.