Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Kto zasłużył na nagrodę burmistrza? Jeszcze przez tydzień można zgłaszać kandydatów

Opublikowany: 2018-02-22 13:17 Autor: Magda Dzienisz

Do piątku 2 marca można zgłaszać osoby, które swoimi zasługami i osiągnięciami zasłużyły na nagrodę "Kartëskô Skra". Statuetki zostaną przyznane w kategoriach: kultura, promocja, sport, przedsiębiorczość, pomagają innym.

„Kartëskô Skra” to dorocznie wyróżnienia przyznawane przez burmistrza Kartuz za zasługi i wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz gminy. Kandydatów do nagród mogą zgłaszać sami mieszkańcy. Uprawnionymi do zgłaszania kandydatów są też m.in. stowarzyszenia i organizacje, osoby prawne, korporacje zawodowe, zrzeszenia przedsiębiorców, instytucje, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele mediów.

fot. archiwum/ M.Dzienisz

Kandydatów do tegorocznych nagród można zgłaszać do piątku, 2 marca do godz. 15.00. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie wniosku na piśmie, który pobrać można ze strony internetowej Gminy Kartuzy (TUTAJ). Wnioski można składać w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Kartuzach, ul. gen. Józefa Hallera 1, pocztą elektroniczną e-mail na adres: kultura@poczta.kartuzy.pl

Statuetki przyznawane są w kategoriach: kultura, promocja, sport, przedsiębiorczość, pomagają innym. W ubiegłym roku laureatami zostali: kolarz Szymon Sajnok, trener pływania Arkadiusz Zalewski, pływak Jakub Skierka (kategoria sport), Krystyna Herzberg (pomagają innym), Kazimierz Formela (kultura), przedsiębiorstwo ELUS (przedsiębiorczość), Ryszard Mielewczyk, Stanisława i Marek Neubauerowie (promocja).

fot. archiwum/W.Drewka

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [4]

 • 7 1 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman

  Zgłaszam p.Burmistrza w kategorii przedsiębiorczości za te wspaniale roboty ziemne w Kartuzach.Szkoda że zima się kiedyś skończy a tyle jeszcze jest do zrobienia ,szczególnie na terenach wiejskich można budować te chodniki i ścieżki rowerowe.Zimo nie odpuszczaj!Wioski czekają!

 • 5 1 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nagroda za poczucie humoru i hasło

  "Uśmiechnij się, tu będzie drzewo" umieszczone na kikutach ściętych drzew w Rynku. Szkoda, że Bareja już nie stworzy filmu.

 • 4 0 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman

  Ale to chyba też dla burmistrza.Może zgarnie wszystkie i sam sobie je wręczy to nie trzeba będzie robić imprezy i parę groszy się zaoszczędzi.W sam raz na mała premię.

 • 5 0 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec wsi

  Burmistrz Kartuz powinien wręczyć sobie nagrodę pod tytułem ,, Non stop inwest Kartuzy''.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.