Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Święto patrona szkoły w kartuskiej "Dwójce"

Opublikowany: 2018-02-25 22:25 Autor: nadesłane

Uroczystą oprawę miało święto patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach - Mikołaja Kopernika. Przez lata szkoła stworzyła swoją własną tradycję świętowania urodzin wielkiego astronoma, człowieka renesansu, który zmienił spojrzenie całej współczesnej sobie epoki na wszechświat, a nam otworzył drogę do gwiazd.

W tym roku uczniowie klas VI, pod czujnym okiem wychowawców Danuty Milewczyk, Agaty Miotk oraz nauczycielki muzyki Anny Aftanas, przedstawili program artystyczny związany z postacią wielkiego astronoma. Były wiersze, scenki, piosenki, prezentacja, chwile wzruszeń i brawa w podziękowaniu za ogrom pracy włożonej przez uczniów i nauczycieli w to, by dzisiejsze święto wypadło pomyślnie, a pozostali uczniowie mogli poznać dzieło i epokę, w której żył patron szkoły.

fot.SP nr 2

Program artystyczny miał uświadomić wszytskim, że patronat tak wielkiego człowieka zobowiązuje uczących się w tej szkole, aby tak jak on stawiali sobie wymagania, realizowali pasje, dążyli do wszechstronności. W uroczystościach święta szkoły wziął udział Mieczysław Grzegorz Gołuński burmistrz Kartuz, Elżbieta Rejter, kierownik Wydziału Oświaty, ksiądz dziekan Piotr Krupiński oraz Natalia Gronda, przewodnicząca Rady Rodziców. Z okazji imienin szkoła z rąk burmistrza Kartuz otrzymała wspaniały prezent – zestaw do zajęć z robotyki, wart, jako to określił szef kartuskiego samorządu „17 Koperników” – „1 Kopernik” to określenie dawnego banknotu wartość tysiąca złotych.

fot.SP nr 2

fot.SP nr 2

fot.SP nr 2

fot.SP nr 2

fot.SP nr 2

(SP nr 2)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.