Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

W kartuskiej bibliotece trwa projekt "Z książką na start"

Opublikowany: 2018-02-16 14:03 Autor: nadesłane

Biblioteka Publiczna w Kartuzach realizuje projekt "Z książką na start”, którego autorem jest Fundacja Metropolia Dzieci. Jego celem jest zachęcenie rodziców i dzieci do wspólnego czytania książek, które uczy m.in. poprawnego języka i samodzielnego myślenia oraz rozwija zasób słownictwa.

Wspólne czytanie buduje mocną więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Dodatkową zaletą jest zapobieganie uzależnieniu od telewizji, komputera i gadżetów elektronicznych. Projekt realizowany jest w Wypożyczalni dla Dzieci oraz filiach wiejskich kartuskiej Biblioteki w Mirachowie i Kiełpinie.

fot.MiPBP w Kartuzach

Podczas czterech miesięcy trwania projektu Wypożyczalnia dla Dzieci wydała 77 pakietów startowych, filie 39. Przystąpienie do projektu nagradzane jest otrzymaniem książki, którą milusińscy wybierają spośród zaprezentowanych tytułów oraz paszportu bibliotecznego, w którym dzieci gromadzą pieczątki. Za zgromadzenie 10 pieczątek w paszporcie dostaje się dyplom Małego Czytelnika. Do tej pory Wypożyczalnia dla Dzieci wręczyła już 5 takich dyplomów, filie wiejskie 3.

W skład pakietu wchodzi także Metropolitalna Karta do Kultury, którą otrzymują wszyscy nowo zapisani czytelnicy przystępujący do projektu. Karta upoważnia do korzystania ze zbiorów bibliotecznych na terenie woj. pomorskiego. Dodatkowo uprawnia do korzystania ze zniżek w instytucjach kultury, do których zaliczamy: teatry, muzea, kina, kawiarnie oraz wiele innych.

Emilia Pakur
MiPBP w Kartuzach

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 4 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # "Poczytaj mi Mamo" ...

    jeśli potrafisz ...

  • 2 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo!

    Bo książka jest dobra na wszystko!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.