Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Dzień św. Patryka w żukowskiej szkole. Było zielono, smacznie i wesoło

Opublikowany: 2018-03-20 11:31 Autor: nadesłane

W poniedziałek uczniowie żukowskiej podstawówki nr 1 wspólnie obchodzili Dzień św. Patryka - była to doskonała okazja, aby zapoznać się z kulturą anglosaską. Była irlandzka muzyka, słodkości, konkursy i oczywiście zielone stroje. Akcji przyświecał też cel charytatywny.

Choć Dzień św. Patryka, patrona Irlandii, obchodzony jest 17 marca, społeczność SP nr 1 w Żukowie świętowała go w poniedziałek.

- To irlandzkie święto narodowe i religijne współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw. W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady i koncerty. Najważniejszą tradycją obchodów Dnia św. Patryka jest noszenie zielonych ubrań, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do założenia różnych elementów garderoby w tym wiosennym kolorze. Barwa nawiązuje do trawiastego krajobrazu wyspy, której symbolem jest też trójlistna koniczyna. Tego dnia w szkole każdy uczeń i nauczyciel otrzymał ten zielony symbol – informuje Anita Bobrowska, anglistka w SP nr 1 w Żukowie i organizatorka wydarzenia.

fot. nadesłane

Dzieci mogły posmakować zielonych słodkości w kawiarence Leprechauna oraz wziąć udział w loterii fantowej, z której dochód przeznaczony zostanie, na podopiecznego SOSW w Żukowie. Na przerwach można było posłuchać muzyki irlandzkiej, a także zabawić się w poszukiwaczy złotych monet.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Wszystkie klasy z chęcią przystąpiły do konkursu na najciekawszy plakat związany z Dniem św. Patryka. Wcześniej na lekcjach języka angielskiego uczniowie obejrzeli prezentację o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz znaczeniu trójlistnej koniczyny.

(nadesłane: A. Bobrowska, SP nr 1 w Żukowie)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 0 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Good idea!

    Brawo!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.