Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Tydzień dla Gimnazjalistów w liceum na Klasztornej

Opublikowany: 2018-03-08 13:36 Autor: nadesłane

Przełom lutego i marca to dla gimnazjalistów czas poważnych decyzji. Szkoły ponadgimnazjalne kuszą kandydatów swoją ofertą, wśród nich m.in. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach. Przez ostatnie dni na „Klasztorną” przyjeżdżali uczniowie gimnazjów z terenu powiatu kartuskiego, którzy poznawali ofertę edukacyjną, nauczycieli i specyfikę życia szkoły.

Gimnazjaliści podczas dni otwartych w I LO mogli posłuchać od samych uczniów Klasztornej, jak wygląda życie w szkole i jak przebiega proces edukacji, oprowadzeni zostali po salach lekcyjnych. Tam nauczyciele przygotowali dla poszczególnych grup atrakcyjne zajęcia i ze swojej perspektywy opowiedzieli o szkole.

fot. nadesłane

Pierwszego dnia, w ramach „Tygodnia dla gimnazjalistów” w szkole gościły grupy z: Sierakowic, Tuchlina, Kamienicy Królewskiej, Gowidlina, Staniszewa. W drugim i w trzecim dniu przybyły kolejne grupy z gimnazjów: z Goręczyna, Somonina, Kiełpina, Mściszewic nr 2 w Kartuzach, Chmielna, Szopy, Sulęczyna, Klukowej Huty, Stężycy. W czwartek I LO poznawali gimnazjaliści z: Przodkowa, z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach oraz dwie uczennice spoza powiatu kartuskiego. W ostatnim dniu szkołę odwiedziła młodzież z Gimnazjum Katolickiego w Kartuzach oraz z Gimnazjum w Żukowie.

fot. nadesłane

Codziennie wszystko rozpoczynało się w auli muzycznym powitaniem przez zespół SomGorsi, następnie wicedyrektor Witold Wojewódka przedstawiał gimnazjalistom i ich opiekunom nową ofertę edukacyjną. Potem pałeczkę przejmował samorząd szkolny. Jego przedstawiciele opowiadali m.in. o działaniach samorządu, kołach zainteresowań, stroju szkolnym i bluzach z logo I LO, konkursach, szkolnym wolontariacie itp. Również „mat-fizy”, „biol-chemy”, „humany”, „dwujęzyczni” zaprezentowali swoje profile. Wśród nich znaleźli się absolwenci niektórych gimnazjów. Z własnej perspektywy zwrócili uwagę na elementy charakterystyczne dla klas, w których się uczą. Zaprezentowany został też filmik promujący szkołę.

fot. nadesłane

Po oficjalnej części gimnazjaliści w grupach udawali się pod opieką uczniów na przygotowane dla nich aktywne zajęcia z różnych przedmiotów. Mogli się na nich poczuć już jak licealiści. Do tego zwiedzali szkołę, byli w obserwatorium astronomicznym, w bibliotece, w Szkolnym Ośrodku Kariery. Od doradcy zawodowego dowiedzieli się m.in. o stałej współpracy z uczelniami, ułatwiającej podejmowanie dalszych decyzji edukacyjno-zawodowych i na sportowo kończyli wizytację w szkole.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

fot. nadesłane

- Prezentacje, pokazy, aktywne zajęcia i jakże miłe spotkania i rozmowy naszych uczniów – absolwentów tych szkół z młodszymi kolegami i nauczycielami zamknęły nasze inicjatywy promocyjne. Mamy nadzieję, iż taka forma spotkań podoba się przyszłym uczniom szkół średnich – podkreślają nauczyciele Klasztornej.

(nadesłane: I LO w Kartuzach, oprac. M.Dz.)

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.