Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Święto SP nr 1 w Żukowie z historyczno-patriotyczną i kaszubską nutą

Opublikowany: 2018-03-19 14:41 Autor: nadesłane

Z okazji Święta Szkoły 16 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbyły się dwa apele. Przyświecało im hasło „Z przeszłością ku przyszłości”.

O poranku, na urodzinowej uroczystości, spotkali się uczniowie klas IV – VI, nauczyciele i wychowawcy. Dyrektor Renata Stubińska-Nalewajek przypomniała ważne dla placówki daty. To właśnie 16 marca 1976 r. nadano szkole imię oraz otrzymała ona własny sztandar. 20 lat później placówka pozyskała trzeci symbol – godło.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Nad oprawą artystyczną czuwały nauczycielki Beata Klein oraz Edyta Czachorowska. Program oparty był na występach laureatów konkursów o patronie szkoły w dziedzinach piosenki i recytacji. Dołączyły do nich również dzieci występujące w szkolnym zespole tanecznym prowadzonym przez panią Hannę Gruba. Na tej uroczystości obecna była przewodnicząca Rady Rodziców Sabina Rogalska-Antosik. W świątecznej atmosferze nagrodzono również wielu laureatów szkolnych konkursów.

fot. nadesłane

Następny apel przygotowały klasy drugie wraz z wychowawczyniami Marzeną Górską, Grażyną Glienke i Bogumiłą Bundt. Gościem honorowym był Tomasz Szymkowiak, zastępca burmistrza gminy Żukowo. Dyrektorki Renata Stubińska-Nalewajek i Agnieszka Labuda wraz z uczniami i wychowawczyniami klas młodszych oraz gośćmi z uwagą i zainteresowaniem obserwowały występy.

fot. nadeslane

fot. nadesłane

W pierwszej odsłonie części artystycznej, która miała historyczno – patriotyczny charakter, uczniowie z klasy II a przedstawili w montażu słowno-muzycznym historię obrony Wybrzeża w 1939 r. W drugim akcie drugoklasiściz klasy „b” wyjaśnili znaczenie barw kaszubskich oraz symbolikę godła i sztandaru szkoły oraz zaprezentowali kaszubskie nuty. Klasa II c przewiozła wszystkich w szkolny świat starą lokomotywą, prezentując wesołą inscenizację. Złożyli także naszej szkole życzenia urodzinowe. Na zakończenie burmistrz Tomasz Szymkowiak pogratulował występów i podkreślił, że data urodzin szkoły zbiegła się ze Świętem Kaszubów, co pięknie pokazały dzieci w programie, łącząc historię naszego kraju z losami Kaszubów i szkoły.

(nadesłane: Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # żukowianka

    Żukowska podstawówka bardzo starannie i z dbałością o ważne szczegóły przedstawia swoją historię. Brawo wykonawcy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.