Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Uczniowie kartuskiej "Dwójki" nocowali z PI

Opublikowany: 2018-03-27 14:57 Autor: nadesłane

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach czynnie włączyli się w IV akcję organizowaną przez Centrum Inicjatyw Ekologicznych pod hasłem spotkania z Pi. Zaakcentowali na gazetkach informacje o liczbie Pi, wykonali plakaty oraz odbył się konkurs plastyczno - techniczny "Pomnik Jedynki", podczas którego wykazali się ogromną kreatywnością.

Dzień rozpoczął się „tańcem liczb pierwszych” w wykonaniu klasy 3e pod kierunkiem Pauliny Kosznik. Uczniowie klasy 2a wraz z Joanną Bemowską uczestniczyli w zajęciach porannych w CIE. Wieczorem klasa 4a z wychowawczynią Grażyną Mierską i Joanną Bemowską, 4c z Klaudyną Łosińską oraz 6c z Pauliną Kosznik i Magdą Ebertowską brali udział w „Nocy z Pi”.

fot.SP nr 2

Noc rozpoczęła się od prezentacji liczby Pi przygotowanej przez uczniów z Młodzieżowego Ruchu Naukowego. Młodzież pokazała uczniom jak obliczać liczbę Pi, każda grupa mogła samodzielnie sprawdzić, jak bardzo uda jej się w swoich badaniach zbliżyć do właściwej liczby Pi.

Były konkursy i gry w „planszówki”. Potem nadszedł czas na chwilę przerwy, na nabranie sił, wspólny posiłek. Następnie odbył się Błyskawiczny Turniej Szachowy, który przeprowadził Tomasz Ciesielski. Kolejnym etapem były zajęcia z „Ozobotami” – robotami, które dzieci same programowały. Kolejnym był konkurs sportowy, w którym uczniowie mogli popisać się swoimi zdolnościami rzutów do kosza, a na koniec projekcja filmu. Uczniom bardzo podobało się całe przedsięwzięcie, bo czas minął miło i bardzo szybko.

fot.SP nr 2

fot.SP nr 2

fot.SP nr 2

fot.SP nr 2

(SP nr 2)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.