Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Żukowo. Parafianie po raz piąty przedstawili Misterium Męki Pańskiej

Opublikowany: 2018-03-25 21:43 Autor: Magda Dzienisz

Wierni z Żukowa po raz piąty mogli przeżywać Misterium Męki Pańskiej, które wspaniale odegrała grupa parafian i mieszkańców gminy. Była muzyka na żywo, efekty świetlne i dźwiękowe i poruszające rozważania. Misterium zakończyła wspólna modlitwa, wśród świateł świec, której przewodniczył ks. Ireneusz Bradtke, były proboszcz parafii pw. WNMP w Żukowie.

- To misterium to takie przedstawienie, które ma nam pozwolić przejść przez jakąś drogę – mówił proboszcz parafii pw. WNMP w Żukowie ks. Krzysztof Sagan. – Bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj razem, w ten wieczór, który rozpoczyna Wielki Tydzień. Czas, który my jako chrześcijanie, głęboko przeżywamy. Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie, za poświęcenie tego wieczoru, aby wspólnie razem przeżywać drogę Chrystusa, która jest drogą każdego z nas.


fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Misterium obejrzały setki wiernych – wśród nich władze samorządowe, a także księża z innych parafii z gminy Żukowo. W rolę Chrystusa, apostołów, Maryi, legionistów, Piłata, niewiast, wcielili się sami parafianie i mieszkańcy gminy. Spekatklowi w reżyserii Janusza Stoppy towarzyszyła muzyka na żywo. Ks. Krzysztof Sagan zaznaczył, że dzisiejsze misterium, poświęcone ma być tematowi wyborów życiowych.

- Zawsze staramy się nadać misterium jakąś treść. Podamy kilka myśli o tych wyborach, które każdy z nas codziennie musi dokonywać, czasami trudnych. Każdy z nas będzie stawał przed różnymi dylematami. Droga krzyżowa uczy nas pewnych decyzji, jak dzięki światłu i mocy ducha świętego wychodzić z trudnych sytuacji i dokonywać właściwych wyborów takich, w których wpółzbawiamy wraz z Chrystusem świat – powiedział.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

W tym roku po raz pierwszy w żukowskim misterium pojawiły się nowe postacie: Barabasz, dwaj łotrowie, którzy „zawiśli” obok Jezusa, była też scena zaparcia się Piotra. Sceny z Maryją i św. Weroniką odgrywane były na specjalnych podestach. Misterium zakończyła wspólna modlitwa przy świetle świec.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [8]

 • 9 8 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gość

  Coś pięknego super przeżycie

 • 7 5 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie rozumiem

  Jak można odgrywać cierpienie i poniżenie oraz patrzeć na to. Jak można wciąż czcić martyrologię, a potem dokuczać innym na co dzień.

 • 7 6 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wrażliwy

  Wolę pójść do teatru.

 • 2 0 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przedstawienie

  "- To misterium to takie przedstawienie, które ma nam pozwolić przejść przez jakąś drogę – ". OK. To takie uliczne, amatorskie przedstawienie.

 • 3 4 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  Czas skończyć z pogaństwem i zacząć przestrzegać tego co nakazuje sam Jezus a mianowicie : "Gdy faryzeusze usłyszeli, że zmusił saduceuszy do milczenia, zeszli się w jedną grupę. 35 I jeden z nich, biegły w Prawie,+ zapytał, wystawiając go na próbę: 36 „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37 On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38 To jest największe i pierwsze przykazanie." Mt 22

 • 6 3 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # omega

  gratulacje!!piękne przeżycie!

 • 4 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Antek

  Co roku to samo. Chociaż raz dali by mu przeżyć albo uciec.

 • 2 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Antek

  Ucieczka byłaby najfajniejsza :)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.