Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuskie Centrum Kultury Świętowało 25. urodziny. Pokazali, w czym są najlepsi

Opublikowany: 2018-04-26 20:49 Autor: Magda Dzienisz

Od 25 lat Centrum Kultury w Kartuzach jest miejscem, gdzie mogą rozwijać się młode (i starsze) talenty muzyczne, taneczne, plastyczne, aktorskie. Organizuje imprezy, koncerty, spektakle. Wszystko to, z czego słynie placówka, pokazano dziś w zabawnym przedstawieniu - wystąpili pracownicy i podopieczni. Nie zabrakło też życzeń i gratulacji od zgromadzonych gości.

Przez lata swojego istnienia Kartuskie Centrum Kultury rozwijało talenty miejscowej młodzieży i nie tylko. To tutaj wciąż można uczyć się grać na instrumentach, rysować, śpiewać, tańczyć, pisać, występować na scenie. Dzięki Centrum Kultury mieszkańcy mogą uczestniczyć w przeróżnych imprezach, koncertach, oglądać spektakle czy występy kabaretów. To miejsce, które stara się krzewić kulturę, choć, jak podkreślano na dzisiejszej uroczystości, coraz trudniej „uprawiać kulturę” w dobie internetu.

Dyrektor Aleksandra Maciborska-Pytka i pracownicy KCK pokazali dziś na scenie, z czego są dumni. Zaprezentowały się prawie wszystkie sekcje tutejszej instytucji – można było podziwiać tancerzy, grę aktorską, wokalistów, muzyków. Dużo oklasków zebrał występ pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczęszczających na zajęcia aktorskie. Na scenie odbyły się też zajęcia z… aerobiku. Wszystko to przedstawiono z humorem, dystansem, a wisienką na torcie była piosenka zaśpiewana wspólnie przez pracowników Centrum Kultury.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Były także życzenia, gratulacje, kwiaty i prezenty. Przybyli samorządowcy, dyrektorzy ośrodków kultury z pobliskich miejscowości, dyrektorzy szkół i instytucji.

- Centrum Kultury nie tylko jest miejscem dla mieszkańców naszej gminy, ale także i pobliskich miejscowości. Jestem dumny z tego, że możemy tutaj tworzyć taką centralną kulturę w naszym powiecie. Mamy się czym chwalić, a to można było zauważyć w dzisiejszym przedstawieniu – mówił burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński. – Centrum Kultury ma naprawdę szeroki zakres działania, prowadzi też Centrum Informacji Turystycznej czy Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą z tego korzystać. Dziękujemy za to co robicie, pokazujecie, że Kaszuby i Kartuzy kulturą stoją.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

- Jaka jest kultura, tacy są mieszkańcy i odwrotnie. To co dzieje się w Kartuskim Centrum Kultury, przekłada się na życie dorosłych, a młodzież i ci trochę starsi – wszyscy czerpią tutaj radość, szlifują swoje talenty i integrują się. To wszystko jest ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy zawładnęły nami smartfony czy tablety – powiedziała starosta Janina Kwiecień.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [18]

 • 13 5 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Ola

  Kobiety na traktory. ORMO na urzędy. Tak tylko w Kartuzach.

 • 8 4 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @ola

  No i mamy efekty. Nic tylko płakać i łkać.

 • 9 6 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@ola

  Ale ty chory jesteś z nienawiści. Współczucia, zatrujesz się własnym jadem...

 • 5 3 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do @model

  I co tam jest niby takiego? To o niczym nie świadczy. Takie coś może mieć każdy. Zawartość się liczy. Proszę pokazać zawartość.

 • 7 1 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do@model

  Nie pokaże ci zawartości bo nic w niej nie ma. Wiadomo tonący się brzytwy trzyma...są tacy słabi i bezradni...

 • 11 1 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  jesienią br. odbędą się wybory i wówczas zastanówmy się na kogo głosujemy i zastanówmy się nad osobą na którą głosujemy.
  Zawsze te same twarze widze na zdjęciach czas na młode pokolenie.

 • 4 1 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @???

  Młodzi ale nie związani i niespokrewnieni ze starymi elitami.

 • 4 0 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Koniec samorzadu

  To nawet żaden radny nie został zaproszony. Tak wygląda współpraca burmistrza z radą. Jak traktuje radnych taki ma stosunek do mieszkańców!

 • 1 0 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sie mi podoba :)

  Trafnie i dobitnie : " Jaka jest kultura, tacy są mieszkańcy i odwrotnie. " co widać na każdym kroku, oraz można wywnioskować po zasyfionych jeziorach. Normalnie kulturowe centrum wszechświata.

 • 2 2 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przykro mi

  zazdrośnicy od siedmiu boleści ...najlepszą obroną dla nic nie robiących jest atak !!!!!!.pokażcie co potraficie !!!!!każdy kto tylko chciał mógł się pojawić na widowni.... wystarczyła tylko i wyłącznie dobra wola.....burmistrz ,starosta ,z-ca Wójta Sierakowic,była Dyrektor GOK Sierakowice,proboszcz parafii Kolegiaty oraz ks.Dyrektor Liceum Katolickiego w Kartuzach zawsze mają czas...są tam gdzie są ludzie,bo mają szacunek do każdego napotkanego na swojej drodze człowieka....

 • 3 0 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do poprzednika

  Kto dostał zaproszenie ten przyszedł. A kto dostał to widać na zdjęciach. Tego typu spotkania są w tej gminie na zaproszenie. I tyle ,Twoje komentarze co najmniej są naiwne.

 • 3 1 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # liczą się ludzie

  to znaczy :" burmistrz ,starosta ,z-ca Wójta Sierakowic,była Dyrektor GOK Sierakowice,proboszcz parafii Kolegiaty oraz ks.Dyrektor Liceum Katolickiego w Kartuzach zawsze mają czas..."

 • 0 0 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do poprzednika

  nie otrzymałem zaproszenia,ale przyszedłem ,bo szanuję duży wkład pracy jaki wnieśli przez 25 Lat ciężkiej pracy

 • 1 0 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @liczą się ludzie

  to znaczy :" burmistrz ,starosta ,z-ca Wójta Sierakowic,była Dyrektor GOK Sierakowice,proboszcz parafii Kolegiaty oraz ks.Dyrektor Liceum Katolickiego w Kartuzach zawsze mają czas..." poza godzinami pracy,podczas gdy inni bezmyślnie trwonią na głupoty i niczemu niesłużące przyjemności.Bierzcie z nich przykład,bo inaczej nie będziecie mieć szans startu w najbliższych wyborach samorządowych

 • 6 0 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # się wie

  Przyzwoici ludzie się do ormo nie zapisywali,niech gadki ,że musiał wsadzi sobie w... no i niech pokaże co tam płodził,chętnie przeczytam ,jakby nie miał nic do ukrycia to dawno by tak zrobił.
  Bajki niech opowiada tym co nie pamiętają czym było ta banda konfidentów ormo.

 • 1 0 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # racjonalista

  Ludziska, zachowujcie się normalnie a nie jak mentalne dzieciaki. ;)

 • 0 0 4 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Abela

  A co to za "artystka" z torebką na scenie? Człowiek wyjdzie ze wsi, ale wieś z człowieka nigdy...

 • 0 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Abela

  stuknij się w ten pusty łeb

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.