Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Pola Nadziei. Zbierano datki dla hospicjum, a motocykliści zainaugurowali sezon

Opublikowany: 2018-04-22 16:56 Autor: Magda Dzienisz

Rykiem silników rozpoczęła się akcja Pola Nadziei w Kartuzach. Na osiedlu Wybickiego zebrała się około setka miłośników motocykli, by wziąć udział w inauguracji sezonu, a także wesprzeć charytatywne przedsięwzięcie. Motocykliści zrobili rajd po mieście, ku uciesze zebranych. Były też atrakcje dla dzieci, a wolontariusze zbierali datki do puszek.

Od kilku lat wolontariusze z powiatu kartuskiego włączają się w akcję „Pola nadziei”, mającą na celu pozyskanie środków na potrzeby Kartuskiego Hospicjum Domowego. Ideą akcji jest nie tylko pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. Symbolem akcji są żonkile, które uosabiają nadzieję, przypominają o ludziach cierpiących.fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Tegoroczny festyn, któremu towarzyszyła inauguracja sezonu motocyklowego, odbył się w Kartuzach przy tutejszej szkole na os. Wybickiego. Uczestnicy mogli podziwiać lśniące jednoślady, a także wesprzeć akcję datkiem do puszek, które trzymali wolontariusze w żółtych koszulkach z naręczami żonkili. Były też inne atrakcje – pokaz Starogardzkiego Bractwa Rycerskiego, zawody dla dzieci i koncert muzyki myśliwskiej. Najmłodsi chętnie korzystali z dmuchanego placu zabaw, był też poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

W akcję włączyli się też wolontariusze z Somonina, Sulęczyna i Sierakowic. W Sierakowicachw zabytkowym Drewnianym Zabytkowym Kościele wystąpił Zespół Śpiewu Tradycyjnego „Źdźbło”. Zabrzmiały polskie, ukraińskie i bułgarskie pieśni liryczne, obrzędowe, żartobliwe i żniwne. W czasie akcji odbył się też kiermasz Kół Gospodyń Wiejskich. Na ulicach gmin Somonino i Sulęczyno od rana kwestowali wolontariusze – uczniowie lokalnych szkół.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [11]

 • 10 8 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dawcy rozpoczeli sezon

  ...rykiem silników,a potem będzie płacz i ryk w rodzinie.

 • 7 3 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zbożny cel

  Sympatyczni wolontariusze oraz darczyńcy.

 • 4 5 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wybik

  Witajcie dawcy

 • 10 5 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do .dawcy.

  pewnie niejeden co nazywa motolyklistów - dawcami, to chciałby sam mieć taką pasje. niedługo to nawet piesi na chodnikach beda przeszkadzac. wyluzujcie

 • 3 2 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dawcy,dawcy...

  ...ulice to nie tor jazdy,ulica to nie miejsce dla pasji.

 • 6 1 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Cypis

  Najlepiej przez borcz 200 sypać to faktycznie pasja dla idiotów

 • 2 1 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Joanna Nowak

  Dawcy fakt co drugi-a jesteśmy honorowymi dawcami krwi .Żadna -y z nas motocykistów nie wsiada na motor aby zginąć,mamy rodziny jak wy z puszek .Patrzcie częściej w lusterka to mniej nas będzie gineło

 • 1 1 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # freddie

  dawcy są na motocyklach, ale biorcy są przed kompem z dupami wrośniętymi w fotel!! najlepiej siedzieć przy kompie i hejtować wszystko co się da!!! motocykliści mają przynajmniej gest żeby pomóc.

 • 2 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Joanna Nowak

  Właśnie dlatego że macie rodziny to też patrzcie gdzie jedziecie a nie tylko kierowcy samochodów wyprzedzacie jak wariaci przez waszą brawurową jazdę ginie wiele osób

 • 3 2 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Joanna

  W kółko opowiadacie o tych lusterkach. Ale kiedy patrzy się na niektórych z was to ma się wrażenie, że wsiadając na motor zostawiacie rozum w domu. Kto z was pędząc ponad setką dziurawą drogą, albo środkiem miejscowości myśli wtedy o swojej rodzinie????? Wczoraj byłem z rodziną na spacerze i widziałem takich, co pędzili na złamanie karku. Po co? Dla szpanu? Żeby się popisać? Przed kim? Przed kolegami, czy przed dziećmi, które muszą uszy zatykać, bo tylko ryk i huk zostaje. I to wszystko na jakieś gminnej czy powiatowej drodze?????

 • 3 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # patrzenie w lusterka

  Co to da ,że będę się gapił jak co drugi motocyklista to idiota pędzący jakby mu się dom palił?
  Owszem wielu z Was to fantastyczni pasjonaci,są i tacy ,którzy jeżdzą wybitnie rozsądnie zgodnie z KRD ale niestety praktyka pokazuje,że większość to dawcy,idioci ,wyprzedzający na chama,bez rozumu ,bez refleksji .
  Pasjonatów podziwiam ,tych debili nie cierpię.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.