Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Uczniowie z Miszewa recytowali po kaszubsku

Opublikowany: 2018-04-08 12:22 Autor: nadesłane

Sukcesem dla Szkoły Podstawowej im. Jana Trepczyka w Miszewie zakończyły się gminne eliminacje Prozy i Poezji Kaszubskiej w szkole w Pępowie.

W kategorii klas „0” I miejsce zajęła Eliana Cieszyńska, II miejsce Wiktoria Groth, III miejsce Karolina Machalewska z Miszewa i Dominika Galińska z Borkowa. W kategorii klas I-III – I miejsce zajęła Alicja Liberadzka z klasy I, II miejsce Anna Sadowska z klasy II zaś III nagrodę otrzymała Zuzanna Sobkowiak wszystkie z Miszewa. III miejsce przyznano również Maji Kwidzińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie i Małgorzacie Laskowskiej ze Szkoły Podstawowej w Baninie.

fot.nadesłane

Wyróżnienia otrzymali Maja Pranczke z Żukowa i Andrzej Tutkowski ze Szkoły Parafialnej w Żukowie. W kategorii klas IV-VII I miejsce zajął Michał Galiński z Borkowa, II miejsce zajęła Viktoria Wierczyńska z Miszewa, III miejsce Andrzej Galiński z Borkowa, natomiast wyróżnienia Jagoda Buszman i Mikołaj Groth z Miszewa.

Sześcioro uczniów będzie reprezentowało gminę na szczeblu powiatowym w Kartuzach. Organizacją konkursu od lat zajmuję się członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddział w Żukowie oraz Szkoła Podstawowa w Pępowie. Piękne nagrody ufundowała Gmina Żukowo oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

fot.nadesłane

Elżbieta Pryczkowska

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.