Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Uczniowie ZSP w Sierakowicach świetnie wypadli podczas Konkursu Wiedzy o Pomorzu

Opublikowany: 2018-04-07 16:50 Autor: nadesłane

Klub Studencki "Pomorania", zrzeszający studentów z trójmiejskich uczelni wyższych, już po raz XXXI zorganizował Konkurs Wiedzy o Pomorzu. Na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał konkursu wiedzy o Pomorzu, w którym brali udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalny w Sierakowicach.

Zespół Szkół Ponadgimnzjalnych w Sierakowicach reprezentowali uczniowie: Mateusz Domaszk, Magdalena Cichosz, Ewelina Ruszkowska i Agata Stanisławska. W wielkim finale turnieju wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczniów z całego Pomorza. Sierakowiczanie świetnie się spisali.

fot.ZSP Sierakowice

Dzięki silnej motywacji i wielkiej wiedzy, Magdalena Cichosz zajęła pierwsze miejsce. Mateusz Domaszk dostał się do finałowej siódemki i ostatecznie zajął piąte miejsce. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz książki napisane w języku kaszubskim. Przy okazji wizyty na Uniwersytecie Gdańskim przedstawiciele klubu studenckiego „Pomorania” oprowadzili uczestników konkursu po kampusie uniwersyteckim.

Opiekunem uczniów w czasie wyjazdu był nauczyciel historii, który składa szczególne podziękowania Marioli Leszczyk za pomoc w organizacji wyjazdu oraz w przygotowaniu materiałów źródłowych.

fot.ZSP Sierakowice

(ZSP Sierakowice, oprac.W.D.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.