Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Żukowo. Najmłodsi aktorzy uczestniczyli w Gminnym Przeglądzie Małych Form Scenicznych

Opublikowany: 2018-05-07 10:31 Autor: nadesłane

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbył się już po raz dwunasty Gminny Przegląd Małych Form Scenicznych dzieci 4, 5 i 6 letnich z terenu gminy. W tym roku udział w przeglądzie wzięło pięć grup, co łącznie dało liczbę 112 małych aktorów.

W XII Gminnym Przeglądzie Małych Form Scenicznych wzięli udział uczniowie z: Szkoły Podstawowej im. Jana Trepczyka w Miszewie z wychowawczynią Alicją Lubocką, Niepublicznego Przedszkola „Krasnoludek” z Żukowa z opiekunem Magdaleną Świstun, Niepublicznego Przedszkola „Kogucik” z Żukowa pod przewodnictwem Marzeny Karpińskiej, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie i wychowawczynią Wioletą Krause oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie pod opieką Dominiki Pranczk.

fot. nadesłane

Małych aktorów serdecznie przywitała Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie Aleksandra Rogalewska. Słowa otuchy i wsparcia przekazała również dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża Renata Stubińska-Nalewajek. Dzieci wykazały się ogromnymi zdolnościami aktorskimi oraz wielką odwagą wystąpienia na scenie wśród publiczności. Nad każdą z grup czuwały panie wychowawczynie, które zadbały o każdy element – od pięknych strojów, muzyki z dziecięcego repertuaru do pięknej gry aktorskiej zaprezentowanej przez uczestników przeglądu.

fot. nadesłane

- Najmłodsi aktorzy, oprócz umiejętności aktorskich, wykazali się zdolnościami muzycznymi i tanecznymi. Mieliśmy okazję zobaczyć pięknie przygotowane układy taneczne, które dzieci odtwarzały z uśmiechem na twarzy i ogromną energią – podkreślają organizatorki wydarzenia.

Po zakończeniu występów na gości czekały nagrody oraz słodki poczęstunek, który był podsumowaniem uroczystości.

- Dziękujemy dzieciom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych wspaniałych sukcesów na scenie. Mamy ogromną nadzieję, że zobaczymy się za rok na kolejnym już XIII Gminnym Przeglądzie Małych Form Scenicznych – zaznaczają organizatorki przeglądu.

Nad wszystkimi przygotowaniami czuwały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża: Dominika Pranczk, Karolina Kierznikiewicz, Dagmara Chmielewska oraz Danuta Makrocka – Ropel.

fot. nadesłane

Przegląd Teatralny wsparli: Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, Bank Spółdzielczy w Tczewie oddział w Żukowie oraz firma „Polikom” Żukowo.

(nadesłane: D. Pranczk)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.