Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kultura

 • Debiutancka płyta Sunrise & Coffee 7x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Żukowska formacja Sunrise & Coffee promuje swój pierwszy krążek. Płyta zatytułowana „Cała ja” jest owocem pracy muzyków, którzy pracują wspólnie od maja ubiegłego roku. Autorką większości tekstów jest Paulina Zwara, młoda wokalistka grupy. Muzykę i aranżacje stworzył gitarzysta Michał Munch i klawiszowiec Arkadiusz Treder.

 • Nagrodzeni za świetlne pomysły 8x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Znamy już osoby i firmy nagrodzone w konkursie gminy Kartuzy na najładniejszą świetlną dekorację świąteczną. Wśród kilkunastu zgłoszeń komisja wybrała sześć najoryginalniejszych świetlnych pomysłów w dwóch kategoriach. Pierwsze miejsca zajęli mieszkańcy Mirachowa i właściciele sklepu Nord 2 w Kartuzach.

 • W Kartuzach będą bić akordeonowy rekord 10x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Podczas Dnia Jedności Kaszubów, który w tym roku zorganizowany zostanie w Kartuzach, odbędzie się próba pobicia rekordu na jednoczesnej grze na akordeonach. – Myślę, że się uda – mówi Marek Wantoch Rekowski. – Zgłosiło się już trzystu akordeonistów!

 • Kulturalnie. Propozycje na rok 2010 11x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Już z początkiem wiosny w Kartuzach odbędzie się Dzień Jedności Kaszubów, podczas którego zagra aż trzystu akordeonistów! W maju warto się wybrać na ciekawe imprezy do Ostrzyc. „Wysyp” atrakcji kulturalnych czekać nas będzie w lipcu i sierpieniu. Wśród stałych pozycji w kalendarzach znajdą się również nowe propozycje.

 • Ostrzyce. Zimowa jazda na "szlupie" 28x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Kuczerowie z Kaszub rywalizowali dziś w Ostrzycach w dorocznych Mistrzostwach w Powożeniu na „szlupie”, czyli na drewnianych saniach, które niegdyś stanowiły środek transportu. Trzynastu zawodników, ścigało się w slalomie, starało się dowieźć do mety jak najwięcej piwa w kuflu, czy jak najszybciej przewieźć słomiane baloty. Pogoda dopisała, więc nie zabrakło chętnych do podziw

 • Walentynkowe szaleństwo! 1x

  Autor: Ewelina Karczewska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Czerwone serduszka, róże, czekoladki, lizaki w kształcie serca – dziś można zobaczyć najczęściej. „Dzień Zakochanych” to coraz częściej okazja do wręczania czasami bardzo niecodziennych upominków. Wciąż jednak „Walentynki” to przede wszystkim szansa na piękne wyznanie uczuć, czego dowodem są życzenia nadesłane do naszej redakcji w ramach walentynkowego konkur

 • Gdzie się bawić w walentynkowy weekend 14x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  W ten weekend w powiecie kartuskim nie zabraknie propozycji kulturalnych. Szynk Tabaka i kawiarnia Perełka zapraszają na koncerty walentynkowe. Dziś wieczorem – również w Tabace zagra kartuska grupa Young & Zgreds. W Ostrzycach w niedzielę odbędzie się natomiast widowiskowa impreza z tradycją – Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu na Szlupie.

 • Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty! 0x

  Autor: redakcja. Opublikowany: 8 lat temu.

  Pani Natalia z Dzierżążna została laureatką konkursu walentynkowego organizowanego przez Express Kaszubski oraz Restaurację Pod Orłem w Kartuzach. Spośród życzeń, które przysłaliście wybraliśmy te najpiękniejsze i najoryginalniejsze.

 • "Przodkowskie Róże" rozdane 31x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Prawie dwieście „Przodkowskich Róż” – najwyższych wyróżnień gminy Przodkowo – trafiło do rąk przedsiębiorców, działaczy społecznych i mieszkańców gminy. – Wręczając „Przodkowskie Róże” chcemy podziękować wszystkim tym, którzy w różnych sposób działali na rzecz mieszkańców naszej gminy – powiedział wójt Przodkowa Andrzej Wyrzykowski podczas u

 • Tłusty czwartek ze sztuką Bądkowskiego 9x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Dziś dzień, w którym nikt nie żałuje sobie słodkości. To dobrze, bo według dawnych przesądów, temu, kto w zapusty nie zje ani jednego pączka, w przyszłości nie będzie się wiodło. Pewne natomiast jest, że najlepiej smakują wypieki, których mamy okazję spróbować przy wspólnej kawie. Dlatego dziś warto się wybrać ze znajomymi na tłustoczwartkowe spotkanie do Centrum Kultury.

 • Żukowo. Konkurs na logo Gminnego Ośrodka Kultury 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Gminny Ośrodek Kultury w Żukowie zachęca do udziału w konkursie na projekt logo GOK-u. Najlepsza propozycja zostanie nagrodzona.

 • Perły i Super Perły w rękach laureatów (film) 43x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Nagrody Starosty Kartuskiego za rok 2009 już rozdane! Kapituła Pereł Kaszub tym razem przyznała 13 wyróżnień, 10 Pereł oraz 3 Super Perły. Najważniejsze nagrody trafiły do właścicieli Pensjonatu „Wichrowe Wzgórze” w Chmielnie, zapaśnika Andrzeja Wrońskiego oraz do Hanny i Kazimierza Miąskowskich – pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych.

 • Napisz życzenia walentynkowe dla ukochanej osoby! 0x

  Autor: redakcja. Opublikowany: 8 lat temu.

  Już niedługo Walentynki! W niedzielę, 14 lutego ukochanej osobie można w wyjątkowy sposób okazać swoje uczucia. Zapraszamy wszystkich zakochanych do wspólnej zabawy!

 • Leźno. Świętowali seniorzy 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Już po raz piętnasty mury Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej
  im. Jana Pawła II w Leźnie gościły seniorów z okazji ich święta. Spotkanie rozpoczęło się specjalną mszą świętą.

 • Borkowo. Laurka dla babci i dziadka 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Do Szkoły Podstawowej w Borkowie, w przeddzień święta babci uczniowie wraz z Radą Sołecką zaprosili osoby samotne z Borkowa i Rutek oraz swoje babcie i dziadków na wspólne świętowanie.

 • W Żukowie też mają lodowisko 7x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Przy Szkole Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie powstało lodowisko. Zimową frajdę zorganizowali dla dzieci nauczyciele i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

 • Kolędowy debiut chórów 2x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Chór Przyjaciół Ekolanu z Gdyni i chór dziecięcy z Kartuz debiutowały na deskach „Kaszubskiego Dworu”. W kameralnym koncercie kolęd wystąpiły obok chóru Kakofonia. – Istniejemy niedługo, spotkaliśmy się, by pośpiewać w miłej atmosferze – powiedziała Izabela Śliwińska, menadżerka gdyńskiej grupy. – Teraz chcemy się dokształcać i nagrać płytę z kolędami.

 • Staniszewo. Wielki bal babci i dziadka 14x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Prawie dwieście osób wzięło udział w zabawie zorganizowanej dla seniorów w Gimnazjum w Staniszewie. Babcie i dziadkowie obejrzeli przedstawienia przygotowane przez dzieci i bawili się przy muzyce orkiestry. – Okazji do takich spotkań jest mało, dlatego warto z nich korzystać – powiedziała jedna z uczestniczek, pani Teresa z Sianowa.

 • Wilanowo. Dzień Babci i Dziadka 20x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Jest w roku taki dzień, kiedy wszystkie wnuki z niecierpliwością w szkołach czekają na swoje babcie i dziadków, by im pokazać, jak bardzo ich kochają. Uczą się wierszy, piosenek i przygotowują upominki. Każdego roku dziadkowie wypełniają po brzegi salę w Szkole Podstawowej w Wilanowie.

 • Babciu, Dziadku - wszystkiego najlepszego! 3x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Wyrozumiałe i przebaczające, zawsze w pogotowiu, niczym anioły stróże – zawsze do pomocy. Pierwsze nauczycielki wesołych piosenek, najlepsze kucharki na świecie… Dziś święto wyjątkowych osób – naszych babć. Jutro – Dzień Dziadka.

« Poprzednia strona1140141142143144160Następna strona »